Ekonomické informace 18. 7. 2003

Podle statistického úřadu si podnikatelé mají dát pozor na firmu Czech Statistic Center. Ta podnikům rozesílá dopis s výpisem z rejstříku ekonomických subjektů a účtuje si za to skoro 2000 korun. Mluvčí Statistického úřadu Roman Prorok má podezření, že firma jedná protiprávně a navíc používá firemní logo podobné logu ČSÚ.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze, dolary | Foto: www.archiweb.cz
Přehrát

00:00 / 00:00

R. Prorok: ČSÚ

Energetická společnost ČEZ zaplatí státu za distribuční společnosti rychleji. Dohodla se s Fondem národního majetku, že k 15. říjnu zaplatí směnku v hodnotě 3 miliardy a 735 milionů korun, původně splatnou v roce 2006. Za majoritní podíl v osmi rozvodných společnostech má ČEZ zaplatit celkem 21 miliard korun. První splátku zaplatil už v dubnu. Mimochodem na dani z příjmu zaplatí Čez jen letos 4 miliardy korun.

Český Telecom se zpozdil se zavedením rychlejšího připojení k internetu přes ADSL pro veřejnost. Zatímco původně sliboval představení nového modelu během léta, teď hovoří o září. Podle mluvčího Telecomu Vladana Crhy je třeba zajistit stejné podmínky pro všechny uživatele.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Crha: ADSL

Ultimátum na zavedení rychlejšího ADSL do léta dal Telecomu i ministr informatiky Vladimír Mlynář. Ten se prý k současné k situaci vyjádří příští týden.

Plzeňská Škoda Dopravní technika se jako jediná uchází o dodávku tramvají pro Pražský dopravní podnik. Ve hře je 20 tramvají s opcí na dalších 40. Jde o největší dodávku tramvají v České republice. Soutěž na ni byla vyhlášena už loni, ale žádný z uchazečů nesplnil požadované podmínky. Ty letos dopravní podnik ještě zpřísnil. Tramvaje musí být schopné vyrovnat se se specifiky pražských tratí. V čem ty zvláštnosti spočívají, vysvětlil mluvčí Škody Plzeň Karel Samec.

Přehrát

00:00 / 00:00

K. Samec: Tramvaje

Evropská komise začala zkoumat program restrukturalizace České spořitelny, který má umožnit, aby státní pomoc poskytnutá této bance byla sladěna s předpisy EU a uznána jako legální. Analýzu schválil v minulých dnech český Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a předal ji komisi, která má tři měsíce na vyjádření. Celé šetření českého bankovního sektoru skončí na jaře příštího roku.

Převážné většině klientů České spořitelny se od příštího roku změní číslo účtu. Banka totiž chystá přečíslování téměř pěti milionů účtů. Současný systém dělá potíže například u některých předtištěných formulářů, které počítají jen s klasickým číslem účtu a ne i s druhou částí - takzvaným specifickým symbolem. Podle mluvčí Spořitelny Kláry Gajdůškové bude přečíslení stát několik desítek milionů korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

K. Gajdůšková: Změna účtů

Nová čísla účtů začnou platit od 1. dubna příštího roku. Kienti spořitelny dostanou během léta dopis s vysvětlením celé změny. Vy se ale můžete podrobnosti dozvědět už dnes v ekonomickém magazínu Radiožurnálu. Na slyšenou po čtvrt na deset se těší Jitka Hanžlová.

Milan Kopp, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme