Ekonomické informace 21. 1. 2005

Akcionáři ČEZu dnes budou rozhodovat, jestli firma koupí od státu své vlastní akcie. Stát drží ve společnosti 68 procent, a i po případném prodeji deseti procentního podílu by firmu stále ovládal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČEZ

Státní pokladna by si podle odhadů odborníků polepšila asi o 20 miliard korun, které by zřejmě dostal Fond dopravní infrastruktury.

Dnes naposledy se mohou zájemci zaregistrovat do výběrového řízení na koupi státního podílu v Českém Telecomu. Po registraci získají informační memorandum, které budou potřebovat pro zpracování předběžných nabídek. Ty, jak připomíná mluvčí Fondu národního majetku Petra Krainová, mohou podat do 3. února.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Krainová: ČEZ

O novém zpoplatnění kamionové dopravy na dálnicích dnes budou jednat zástupci ministerstva dopravy, financí, vnitra a legislativní rady vlády. Mělo by se tak řešit přechodné období před zavedením elektronického mýta pro nákladní automobily. K tomu by mělo dojít v průběhu roku 2006, připomíná mluvčí ministerstva dopravy Marcela Švejnohová.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Švejnohová: Kamiony

Ostravskou společnost ČKD Vagonka oficiálně ovládla Škoda Holding. Podle šéfa Vagonky Jiřího Zapletala koupi urychlila špatná finanční situace, do které se podnik dostal koncem loňského roku. Ostravská firma zaměstnává přes 300 lidí a její tržby přesahují půldruhé miliardy korun. Transakci už potvrdil i antimonopolní úřad.

Přes 4 miliardy korun už stát vydal na rozvoj průmyslových zón a letos plánuje utratit dalších asi 800 miliónů korun. Vládu přitom kvůli jejich podpoře kritizoval Nejvyšší kontrolní úřad, podle kterého budované zóny nepřinášejí do státního rozpočtu očekávané příjmy. Podle Martina Turnovského, ředitele sekce rozvoje podnikatelského prostředí a konkurenceschopnosti, je ale důležité, že nález NKÚ nezjistil žádné neoprávněné výdaje.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Turnovský: Průmyslové zóny

Německo zůstává totiž nadále nejsilnější exportérem světa, oznámil tamní statistický úřad. Náš berlínský zpravodaj David Šťáhlavský k tomu dodává, že navzdory silnému euru a vysokým cenám ropy vzrostl objem zahraniční obchodu o desetinu na 731 miliard eur.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Šťáhlavský: Německý export

Milan Kopp, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme