Ekonomické informace 23. 3. 2006

Zisk 25 miliard korun očekávají zastánci uspořádání olympijských her v Praze. Ceny vodného a stočného v příštích letech v průměru dál porostou, a to zhruba o dvě až tři procenta nad mírou inflace. Společnost PPF Investments požádala antimonopolní úřad o schválení majetkového vstupu do firmy Campaspol Holding, které patří rozhodující podíl v ústecké Setuze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koupelna | Foto: Věra Luptáková

Zisk 25 miliard korun očekávají zastánci uspořádání olympijských her v Praze. O tom, že se Praha bude ucházet o olympiádu v roce 2016, rozhodli pražští zastupitelé. Podle primátora Pavla Béma musí být olympiáda pro Prahu výnosná.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Bém: Pražská olympiáda bude přínosem

Ceny vodného a stočného v příštích letech v průměru dál porostou, a to zhruba o dvě až tři procenta nad mírou inflace. Jak dodává předseda Sdružení oboru vodovodů a kanalizací Ota Melcher, cenu vody budou tlačit nahoru potřebné investice do čištění odpadních vod podle požadavků EU, výdaje na obnovu a údržbu mnohdy zastaralé infrastruktury a růst nákladů vodárenských firem.

Společnost PPF Investments požádala antimonopolní úřad o schválení majetkového vstupu do firmy Campaspol Holding, které patří rozhodující podíl v ústecké Setuze. O vliv v Setuze usiluje již delší dobu, dosud byla pouze finančním partnerem revitalizace Setuzy. Společnost spravuje peníze majitele finanční skupiny PPF Petra Kellnera, přímo do holdingu ale nepatří.

České firmy investují v zahraničí. Skupina ČEZ počítá s více než miliardou korun na odsíření Elektrárny Skawina nedaleko Krakova. Emise oxidu síry tam díky tomu klesnou o 92 procent. ČEZ je od loňského května majoritním vlastníkem této polské elektrárny.

V Maroku budou investovat Moravské naftové doly. V této severoafrické zemi chtějí hledat ropu a plyn, jak potvrzuje mluvčí společnsoti Dan Plovajko.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Plovajko: Investice v Maroku

Evropská komise odsouhlasila státní pomoc pro loděnice ve slovenském Komárnu. Téměř 17 milionů slovenských korun má putovat na modernizaci loděnic a vytvoření pracovních míst na jižním Slovensku. Podle komise tato finanční pomoc nenarušuje hospodářskou soutěž a není tak v rozporu s evropským právem.

Přes Atlantik bude moci od března příštího roku létat více leteckých společností. Ministři dopravy EU odsouhlasili dohodu o takzvaném otevřeném nebi, kterou už dříve schválily Spojené státy. Dohoda má umožnit aeroliniím z Evropy létat z jakéhokoli města EU do jakéhokoli bodu v USA a naopak. Očekává se, že díky ní zlevní letenky, zvýší se počet přepravených cestujících a vznikne až 80.000 nových pracovních míst.

Milan Kopp, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme