Evropská komise pro černou listinu leteckých společností

Evropská komise chce vytvořit černou listinu leteckých společností. Měly by se na ní objevit aerolinky, jejichž letadla z bezpečnostních důvodů nemohla vzlétnout, nebo musela nouzově přistát. Informace z jednotlivých zemí bude shromažďovat evropská agentura pro bezpečnost v letectví.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letoun kyperské letecké společnosti Helios Airways

Letoun kyperské letecké společnosti Helios Airways | Zdroj: ČTK

Podle unie seznam umožní předcházet leteckým nehodám. Komisař pro dopravu Jacques Barrot tvrdí, že užitečnost podobné listiny potvrdila úterní katastrofa ve Venezuele.

Zřítilo se tam letadlo kolumbijské dopravní společnosti se 160 lidmi na palubě. Stroji zřejmě selhaly motory. Šlo už o druhou tragickou nehodu stroje jedné letecké společnosti za posledních pět měsíců.

Od víkendu šlo o druhou vážnou nehodu dopravního letadla. V neděli zahynulo u Atén všech 121 osob na palubě kyperského letounu na lince z Larnaky do Prahy.

Milan Kopp, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme