Falešná becherovka opět ve výrobě

Slovenská becherovka se opět dostává na trh. Zahájení výroby oznámil spolumajitel firmy Broken Heart Bohuš Néma. Potvrdil, že bylinný likér bude vyráběn na základě smlouvy s českým podnikatelem Zdeňkem Hoffmanem, který tvrdí, že vlastní dědická práva na značku a výrobu světoznámého alkoholického nápoje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Becherovka | Foto: Becher.cz

Koncem března prohrál Hoffman, který práva na výrobu Becherovky prodal východoslovenské firmě Dajk, soud v Prešově. Senát konstatoval, že společnost porušila zákony o nekalé soutěži tím, že použila otrocké napodobeniny lahve a etikety karlovarského originálu. Néma oznámil, že výrobu slovenské becherovky na základě Hoffmanovy receptury už zahájila firma Simpex Plus Chotín. Tedy stejná společnost, které výrobu likéru před lety zakázal slovenský soud. Bylinný likér se na trhu objeví nejpozději v pátek opět v tmavozelené tradiční lahvi pod názvem Original Becher Bitter. Bohuš Néma se údajně sporu s karlovarskou Becherovkou neobává. Prohlásil, že česká konkurence musí prokázat, že vyrábí něco, co mu nepatří. Je prý přesvědčen, že dědická práva jsou manželů Hoffmanových.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme