Italské úřady udělaly razii ve dvou ratingových agenturách

Milánská burza dnes nečekaně ukončila operace půl hodiny před uzávěrkou. Údajně z technických důvodů, které ještě nebyly vyjasněny. Prokuratura v Trani zatím zahájila vyšetřování analytiků ratingových agentur Standard&Poor's a Moody's, protože je podezřívá ze zneužití neveřejných informací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ratingová agentura Moody´s | Zdroj: Reuters

Informace jsou prozatím kusé. V rámci vyšetřování vedeného už několik měsíců na žádost dvou italských sdružení spotřebitelů dnes finanční policie zabavila v milánských sídlech obou agentur a v římském sídle úřadu pro kontrolu italské burzy Consob dokumenty týkající se registrace tří analytiků agentury Standard&Poor´s a jednoho z analytiků agentury Moody´s.

Tento krok by měl mít automaticky dopad na autorizaci ze strany Evropské agentury pro kontrolu regulérnosti finančních trhů ESMA.

Ratingová agentura Standard&Poor's | Foto: Reuters

Sdružení spotřebitelů podezřívají analytiky, že rozjeli spekulaci proti Itálii už v dubnu tohoto roku a v posledních dnech zřejmě za účelem vlastního obohacení.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme