Češi skupují během epidemie obytné vozy a karavany. Pro letošní rok jsou téměř vyprodané

Češi skupují v době uzavřených hotelů karavany a obytné vozy. Radiožurnálu to potvrdila Klára Hájek Velinská z Asociace kempování a karavaningu. Uvedla, že v posledních týdnech se zvýšil prodej těchto vozů asi o 200 procent.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karavan je pro řadu lidí ideálním parťákem na cesty. Poskytuje pohodlí a zároveň svobodu.

Karavan je pro řadu lidí ideálním parťákem na cesty. Poskytuje pohodlí a zároveň svobodu. | Foto: Olga Štrejbarová

Většina obytných vozů objednaných pro letošní sezónu už je podle Hájek Velínské vyprodána. „Objednávky s dodací lhůtou v roce 2021 uzavíraly továrny na konci září minulého roku,“ doplňuje Hájek Velínská.

Zvýšený zájem zaznamenala firma, která karavany a obytné vozy pronajímá i prodává. Společnost teď prodá až dvě auta denně, což podle ředitele firmy Petra Havlíčka nebylo dřív běžné. 

„V karavaningu je zima taková plonková sezóna. Očekávali jsme, že leden a únor bude klidný. A opak je pravdou, nestíháme zvedat telefony,“ říká Havlíček. 

Obytné vozy většinou stojí jeden až jeden a půl milionu korun. U karavanů je to v průměru kolem půl milionu.

Nikola Kopáčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme