Klaus kritizuje vládu kvůli hutím

Předseda sněmovny a ODS Václav Klaus kritizoval vládu ČSSD za její postup při restrukturalizaci českých ocelářských podniků. Při sobotní návštěvě Ostravy uvedl, že vláda řadu věcí zameškala a pár týdnů před volbami se snaží situaci vyřešit. Klaus se v Ostravě sešel se zástupci managementu Nové huti i s tamními odbory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V.Klaus | Foto: Jan Rosenauer

"Teď najednou se pokoušet před volbami zkusit tuto věc vyřešit je trošku krátkozraká, krátkodechá politika. V tomhle vláda selhala evidentně a teď je třeba minimalizovat ztrátu do voleb, a pak uvidíme", řekl Václav Klaus na adresu Zemanova kabinetu.

Kabinet v pondělí přijal plán restrukturalizace ocelářství. Rozhodl, že bez výběrového řízení bude zahájeno exkluzívní jednání o vstupu do ostravské Nové huti s ocelářskou firmou LNM Holdings N.V. Odboráři však požadují, aby jednání o kapitálovém vstupu do Nové hutě byla vedena i s dalšími potencionálními investory. Také Klaus považuje exkluzivitu výběru investora za chybný krok. Konkrétní pomoc však odborářům neslíbil. Ti mají o restrukturalizaci hutnictví jednat na tripartitě 14. února.

Jana Zemanová, Ivana Šuláková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme