Let Kunovice už zná nového majitele

Stal se jím Moravan Aeroplanes se sídlem v nedalekých Otrokovicích. V kunovickém podniku tak podle slibu nového vlastníka zůstane zachována letecká výroba. Správkyně konkursní podstaty rozhodovala mezi dvěma zájemci. Všechna požadovaná kritéria ale splnil pouze otrokovický výrobce akrobatických letounů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O Let usiloval také zlínský podnik Graddo, který však nezaplatil v souladu s podmínkami, ke kterým se zavázal. Moravan získal kunovickou továrnu na výrobu dopravních letadel a kluzáků po deseti měsících konkursního řízení.

Podle Romana Wernera z Českého rozhlasu Brno od pondělí začnou v Letu inventury a vedení Moravanu bude dokončovat definitivní znění kupní smlouvy. Jak potvrdila správkyně konkursní podstaty Zlatava Davidová, fyzicky se Moravan stane majitelem až po složení celé kupní částky. Tu však po dohodě s vlastníkem nesmí zveřejnit. K podpisu smlouvy by podle Davidové mělo dojít asi za měsíc.

Kunovický Let se do konkursu dostal loni 24. října, když jeho dluhy vůči Konsolidační bance, zaměstnancům a dalším věřitelům přesáhly dvě miliardy korun. Po celozávodní dovolené by se mělo do Letu vrátit téměř všech 1200 zaměstnanců.

Marika Táborská, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme