Mládek chce dostat minimální mzdu na 40 procent průměrného platu

Platy by v letošním roce měly růst o tři až čtyři procenta. Odhadl to ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek z ČSSD v pořadu České televize. Podle něj se oslabení kurzu koruny a následný růst exportů i výkonnosti podniků do odměňování zaměstnanců plně nepromítly. Odbory ale požadují pětiprocentní růst mezd. Mládek řekl, že by bylo dobré zvýšit příští rok minimální mzdu o dalších 500 korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Mládek na tiskové konferenci ČSSD | Foto: Filip Jandourek

„Minimální mzda by neměla přesahovat 40 procent průměrné mzdy. A tma Česká republika není, a my se tam chceme dostat. Jak postoupíme v tom kterém roce, to bude záviset na politickém vyjednávání,“ uvedl Mládek.

Průměrná mzda loni činila 25 686 korun. Od ledna minimální mzda stoupla o 700 korun na 9200 korun. Podle dřívějších informací navrhuje ministryně práce Michaela Marksová z ČSSD růst minimální mzdy od příštího roku o 500 až 700 korun. Navíc chce, aby do roku 2018 minimální mzda vzrostla celkem o dva tisíce.

ČTK, Michaela Široká Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme