Novým členům EU záleží na příštím rozpočtu

Nové členské země Evropské unie vyzvou Británii, aby přišla s přijatelným návrhem rozpočtu Evropské unie na příští léta - polský premiér Kazimierz Marcinkiewicz v Bruselu a v Londýně mluvil o společném dopisu nových členských států, ve kterém zaujmou jednotný postoj k budoucímu rozpočtu evropské pětadvacítky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská unie

Zdůrazňoval, že právě nové členské země mají zájem, aby se v prosinci rozpočtový výhled dohodl. Podle diplomatů se nápad sepsat společné stanovisko zemí Visegrádské čtyřky zrodil v Praze asi před deseti dny.

Novým členským zemím na termínu dohody o budoucích evropských financích záleží - teprve až budou známá konkrétní čísla o unijním rozpočtu, mohou se totiž začít připravovat národní programy, které jsou podmínkou pro předložení projektů financovaných z unijních fondů.

Každý další skluz znemožní nebo přinejmenším zkomplikuje čerpání peněz z fondů Unie už v letech 2007- 8. A to je pro nové členské země včetně České republiky velmi citlivá domácí politická otázka.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme