Soud rozhodne o hutích a kovárnách Pilsen Steel. Čeká je reorganizace, nebo konkurz

O osudu plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel rozhodne soud. Firma, která se loni potýkala s finančními problémy, je od ledna v úpadku. Krajský soud v Plzni má dvě možnosti: buď rozhodne, že hutě a kovárny projdou reorganizací, nebo pošle továrnu do konkurzu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budovy podniku Pilsen Steel v Plzni | Foto: Lukáš Milota

Vedení firmy soudu předložilo soudu plán reorganizace s přesnými návrhy, jak hodlá továrna dál fungovat a platit své dluhy.

„Především navýšením získaných zakázek při zachování stávajícího portfolia výroby. Měly by být lépe využity výrobní kapacity, a to by přispělo k hospodaření, které už bude vyrovnané a bude zajišťovat soběstačnost,“ vysvětluje personální šéf Pilsen Steel Pavel Ratislav.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dvou možných scénářích vývoje v plzeňských hutích a kovárnách informuje redaktor Lukáš Milota

„Současně samozřejmě musíme snižovat nákladovost, hledat racionální a úsporná opatření. Musíme zajistit cílenou motivaci našich zaměstnanců a zvýšit odpovědnost vedoucích pracovníků za hospodaření s pracovními zdroji,“ říká Ratislav.

Největší věřitel a finanční partner, společnost VEB Capital, reorganizační plán podporuje. Samozřejmě ale existují i věřitelé, kteří se spíše kloní ke konkurzu,“ připouští personální šéf továrny.

Soud může dnes reorganizaci schválit, stejně tak může rozhodnout o konkurzu. „Pokud jde o reorganizaci, tam je jasně stanovený plán, jakým způsobem bude postupovat firma a jakým investor. Samozřejmě to zajišťuje i jistotu pro naše zákazníky,“ popisuje Pavel Ratislav.

„Pokud jde o konkurz, ten nezajišťuje jistotu provozu společnosti do budoucna. Tam už o všem rozhoduje insolvenční správce a záleží jenom na něm, jakým způsobem bude postupovat,“ dodává.

V současné době jede výroba v Pilsen Steel bez odstávek, do práce chodí všech 740 zaměstnanců.

Lukáš Milota, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme