Soud vrátil Železnému většinu v CET 21, PPF se odvolá

Vladimír Železný má být opět zapsán do obchodního rejstříku jako majitel 60 procent společnosti CET 21, která vlastní licenci na vysílání televize Nova. Loni v prosinci o tom rozhodl Městský soud v Praze, který obchodní rejstřík vede. Skupina PPF, která drží licenci na vysílání televize Nova, se odvolá k vrchnímu soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Železný | Foto: TV NOVA

Soud současně zamítl zápis společnosti Vilja jako společníka CET 21 a zneplatnil všechna rozhodnutí společníků CET 21, která byla v CET 21 vykonána od 20. května 2002. Mezi ně patří i odvolání Železného z funkce generálního ředitele TV Nova, k němuž došlo loni v březnu.

Podle zdeníku Právo byly důvodem soudního rozhodnutí závažné formální nedostatky ve smlouvách, kterými se převáděly obchodní podíly partnerů ve Vilje - Josefa Alána, Petera Hunčíka a Vlastimila Venclíka.

Mluvčí Městského soudu v Praze Lenka Dolejšová upozornila, že rozhodnutí soudu zatím není pravomocné. "Dosud je možné proti němu podat odvolání. Odvolání může podat kterýkoliv z účastníků řízení k Vrchnímu soudu v Praze prostřednictvím městského soudu, který rozhodnutí vydal," uvedla soudkyně.

Rozhodnutí soudu by podstatně ovlivnilo postavení Vladimíra Železného vůči finanční skupině PPF, která dosud CET 21 a TV Nova ovládá. Podle mluvčího Ivana Lackoviče PPF jakékoliv spekulace o změně vlastnické struktury ve prospěch Železného odmítá a odvolá se k vrchnímu soudu.

"Rozhodnutí nemá žádný vliv na fungování a řízení televize Nova a my se k tomuto rozhodnutí odvoláme k vyšší instanci, a to v zákonem stanovené lhůtě," potvrdil Lackovič.

Kolem vlastnické struktury CET 21 se už léta točí řada sporů. Skupina PPF drží v obou holdingových společnostech struktury Novy, tedy a.s. Nova Holding a TV Nova Holdings, 66 procent. Majoritu v nich získala v prosinci odkupem podílů Vladimíra Komára a Jana Gernera. Zbytek drží Jiří Šmejc.

Firmy zajišťující vlastní vysílání a skladbu programu jsou sdruženy pod TV Nova Holdings, B.V. PPF dosud uvádí, že CET 21 ovládá z 52,08 procenta prostřednictvím této holdingové firmy právě přes firmu Vilja, jejíž zápis do rejstříku soud zamítl. Kršák v CET 21 drží 16,67 procenta a 28,75 procenta má činit podíl Železného. Ten by měl být po exekuci ve vlastnictví CET 21.

Martin Hromádka, Naďa Bělovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme