V Česku opět klesly ceny paliv, benzin se dostal pod 39 korun. Přesto jsou výrazně vyšší než před rokem

Ceny paliv v Česku znovu klesly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 zlevnil od minulého týdne o 32 haléřů na průměrných 38,77 koruny. Vrátil se tak pod hranici 39 korun, kde byl naposledy na začátku dubna. Nafta stojí v průměru 36,87 koruny, což je o 37 haléřů méně než před týdnem. Pod 37 korun se diesel dostal poprvé od ledna. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto

Ceny paliv v Česku znovu klesly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 zlevnil od minulého týdne o 32 haléřů na průměrných 38,77 koruny | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ceny paliv u českých čerpacích stanic klesají od konce dubna. Přesto jsou stále výrazně vyšší než před rokem. Tehdy platili motoristé za benzin o 2,20 koruny méně, nafta byla levnější dokonce o téměř šest korun.

Nejlevnější pohonné hmoty nyní natankují řidiči v Ústeckém kraji, kde je litr benzinu v průměru za 38,34 koruny. Naftu tam prodávají průměrně za 36,14 koruny. Naopak nejdražší paliva jsou v Praze.

Litr benzinu stojí v hlavním městě průměrně 39,38 koruny, litr nafty pak 38,31 koruny. V žádném jiném regionu se průměrná cena dieselu nedostala přes 38 korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme