V Hodoníně skončí výroba tabáku

Philip Morris uzavře svou pobočku v Hodoníně. Od července tam ztratí práci 250 zaměstnanců. Firma pro ně připravila rozsáhlé kompenzace, čtyřiceti z nich nabídla pracovní příležitost v Kutné Hoře. Podle šéfa odborů Svatopluka Valáška ale tuto možnost využije jen část propouštěných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cigarety | Foto: Jan Rosenauer

"Je to situace poměrně, pro ty zaměstnance, kterým je to nabídnuto, problematická, protože, co si budeme vykládat, žijeme na jižní Moravě a každý tady má takový zemitý přístup. Má tady vinohrad, což v Kutné Hoře asi těžko bude mít. Ale věřím tomu, že někteří ti mladší zaměstnanci toho využijí," vysvětlil Valášek.

Rozhodnutí o uzavření pobočky přijel do Hodonína sdělit generální ředitel firmy Greame Davidson. "V poslední době byly výrazné změny v dynamice trhu, které se týkají hlavně přesunu zájmu od sedmdesátimilimetrových cigaret k lacinějším značkám cigaret. Tato situace ve snaze zachovat naší konkurenceschopnost na trhu vyústila k tomuto rozhodnutí," řekl Davidson.

Výroba tabáku v Hodoníně skončí po více než 220 letech.

Hana Ondryášová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme