V Hradci Králové chce investovat CeramTec 30 miliónů marek

Německá firma CeramTec je dalším investorem, který chce stavět v Hradci Králové. Do jednoho roku by měl nový závod vyrábět keramické komponety do mobilních telefonů a počítačů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Primátor města Oldřich Vlasák potvrdil, že dohoda by mohla být uzavřena do tří týdnů a navíc připomněl další investice. Kromě dvou firem, které už investici potvrdili, firem Ronal a Radiomobil, jsou to Rubena, Arrow a Whealer Motor - v Hradci Králové by měli všichni tito investoři během tohoto roku vytvořit asi 2000 pracovních příležitostí.

Německá společnost CeramTec, která je jednou z vedoucích firem ve výrobě keramických komponentů na světě, hodlá v Hradci Králové vybudovat závod přibližně za 30 miliónů marek, to je asi 530 miliónů korun. Řekl to Roland Leneis z německého vedení firmy. Podle primátora Hradce Králové Oldřicha Vlasáka by měl závod do jednoho roku začít vyrábět keramické komponenty do mobilních telefonů a počítačů a pracovat by v něm mělo asi 250 lidí.

Markéta Kaclová, Hana Siraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme