Zájemci o Telecom předložili nové nabídky

Skupina Deutsche Bank a CVC Capital Partners dnes předložily nové nabídky na koupi Telecomu. Oznámila to mluvčí Fondu národního majetku Lucie Králová s tím, že řídící výbor posoudí návrh v pondělí. Obsah nabídek ale mluvčí nekomentovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český Telecom | Foto: Ceny Thálie

Oba zájemci už v dubnu navrhli, že státní podíl v tuzemské telekomunikační společnosti odkoupí za 55 miliard korun, vláda ale žádá nejméně o deset procent více. Do dnešního dne měli zájemci o koupi majority v Českém Telecomu předložit zvýšené cenové nabídky jak je k tomu v červnu je k tomu vyzvala vláda Miloše Zemana.

Vedle navýšení ceny mají nabídky obsahovat závaznou smlouvu s telekomunikačními operátory tedy s TDC a Swiscomem o jejich trvalé účasti v konsorciu. Mezi politiky totiž panují obavy, jestli jsou tito zájemci vhodnými kupci. Dominují v nich finanční investoři - a to podle odborníků nezaručuje, že by po koupi měli zájem o další rozvoj.

Mezi analytiky ale převládá názor, že Deutsche Bank ani CVC v nových nabídkách cenu nezvýšily. Vláda by v takovém případě měla dvě možnosti - buď Telecom prodat za nynějších tržních podmínek a nebo prodej odložit - minimálně na rok 2004.

Milan Kopp, Helena Šulcová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme