Praha se proměnila v Paříž a Londýn. Točí se zde hollywoodská kriminálka Unlocked

Až do prosince budou řidiči v Praze potkávat značky zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou ‚mimo film‘. V ulicích a budovách v centru Prahy se točí hollywoodský film Unlocked. Hrát v něm budou mimo jiné Michal Douglas a Orlando Bloom. I ti budou v Česku točit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Natáčení filmu na Mánesově mostě v Praze | Foto: Martin Karlík

Jednou z lokací, kde filmaři natáčejí, je Mánesův most. Ten filmaři na celou sobotu uzavřeli, aby zde natočili výbuch autobusu.

„Ve filmu bude tento most hrát most přes řeku Seinu v Paříži,“ říká mluvčí štábu Kevin Van Thomson.

Přehrát

00:00 / 00:00

S hollywoodskými filmaři, kteří v centru Prahy natáčejí film Unlocked, natáčel Martin Karlík

Kromě výbuchu v centru Paříže se v Praze budou točit i scény, které se odehrávají v Londýně, propagaci českému hlavnímu městu tak film dělat nebude. Tvůrci filmu Unlocked ale v Česku utratí 120 milionů korun.

„Utrácí především stavba, která nakupuje dřevo, hřebíky, sádru, sádrokartony. Celý film jede na elektřinu, na benzín a naftu. Kupují se auta, pronajímají se lokace,“ říká ředitelka Státního fondu kinematografie Helena Bezděková.

V Londýně nebo Paříži by uzavření ulice nebo mostu bylo administrativně mnohem složitější a také dražší a tak filmaři raději volí Prahu, případně Budapešť.

„Na rozdíl od Londýna nebo New Yorku lidé tady nejsou tak agresivní a nesnaží se hvězdám podívat z bezprostřední blízkosti do tváře,“ dodává další důvod, proč je natáčení ve střední Evropě snazší mluvčí filmového štábu Kevin Van Thomson.

Hvězdy jako Michal Douglas a Orlando Bloom zatím v Praze nejsou, točit začnou až v prosinci.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme