Kýbl - zajímavosti z popkulturního světa

Bývalý zpěvák heavymetalové legendy Iron Maiden Paul Andrews, fanouškům známější jako Paul Di'Anno, si nedávno odseděl devět měsíců za zneužívání sociálních přídavků. V roce 1998 mu byla přiznána podpora poté, co spadl z pódia a nemohl delší dobu vystupovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cat's Eyes | Foto: oficiální stránky Cat's Eyes

Po uzdravení začal znovu čile koncertovat, ale informaci o návratu do „pracovního procesu“ zapomněl úřadu nahlásit. Neoprávněně se tak obohatil o 45 tisíc liber, které po něm ministerstvo práce teď vymáhá nazpět. A jak se úředníci dozvěděli, že letos dvaapadesátiletý rocker znovu koncertuje? No přeci z desítek videí, která zachycují zpěváka v době pracovní neschopnosti na pódiích v Evropě, Indii, Brazílii, Kanadě a Mexiku. Někdy i před desetitisícovým davem. Rada na závěr – když už máte štěstí a v době pracovní neschopnosti vaši domácí nepřítomnost neodhalí úředníci, zkuste na pódiu vystupovat v co nejkomplexnějším přestrojení.

„Ta věc s ‚goth‘ hudbou… už mi to vážně leze krkem,“ prozradil britskému serveru The Guardian zpěvák The Horrors Faris Badwan, jen co se rozhovor stočil k tomu, že debutová deska jeho vedlejšího projektu Cat's Eyes vykazuje silnou dávku potemnělosti a gotické zasmušilosti. Badwan se dále ohrazuje, že ačkoli svůj nový projekt s kanadskou sopranistkou a multiinstrumentalistkou Rachel Zeffirou vytvářel spíše jako popový, stejně jej všichni recenzenti vykreslují přízvisky jako „strašidelný“, „temně varhanní“ či „mysteriózní“. Ať už se ale leader postpunkových The Horrors vzteká, jak chce, jeho nová deska k podobným charakteristikám jednoduše svádí – s tím musí souhlasit každý, kdo měl možnost alespoň část nových tracků vyslechnout.

Bývalý frontman White Stripes, workoholik Jack White byl poctěn tuto sobotu ve svém domovském městě novou cenou Music City Award a stal se na rok ambasadorem milovaného domova, to znamená Nashville. Dnešní ocenění se uděluje osobě, která z Nashville pouští do světa pestré hudební poselství,“ uvedl starosta Karl Dean. Jack White vedle hraní s The Dead Weather a The Raconteurs rozjel předloni v domovském městě vydavatelství Third Man Records, v jehož komplexu je nahrávací a fotografické studio, zkušebny i výrobní kancelář.

Jack White ve filmu It Might Get Loud | Foto: oficiální Facebook Jacka Whitea

Pavel Zelinka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme