Langerová si sošku Anděla odnesla za 'vysněný projekt'. Dyk cenu nečekal

Z hudebních Andělů se letos radují Aneta Langerová, Vojtěch Dyk i kapela Kryštof. Zatímco zpěvák roku neočekával, že nakonec zvítězí, Langerovou potěšilo, že si porota všimla alba, který označila za svůj vysněný projekt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězka v kategorii Zpěvačka roku Aneta Langerová s cenou.

Vítězka v kategorii Zpěvačka roku Aneta Langerová s cenou. | Zdroj: ČTK

„Už jenom ta nominace mě překvapila, protože deska 'Pár míst' je velmi specifická, není to řadová deska, je to záznam živého koncertu se smyčcovým triem. A musím říct, že je to jeden z nejdůležitějších projektů mého života,“ řekla Českému rozhlasu Langerová.

Podle slov vítězky dvaadvacátého ročníku cen Akademie populární hudby v kategorii Zpěvačka roku soška nepatří jen jí, ale všem spolupracovníkům, kteří se na projektu podíleli.

„Jsem velmi ráda, že si ho všimli a takhle ho povznesli, protože to není radost jenom moje, ale samozřejmě radost všech těch lidí, kteří na tom nechali velký kus práce,“ dodala zpěvačka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti z předávání cen a rozhovory s vítězi připravila redaktorka ČRo Eva Rajlichová

Překvapen byl i její kolega Vojtěch Dyk. Cenu podle vlastních slov vůbec nečekal.

„Nečekal jsem to, protože já už raději nikdy nic nečekám,“ uvedl vítěz kategorie Zpěvák roku a ocenil spolupráci B-side Bandem, kterou prohlásil za „plodnou a krásnou“.

Hudebním cenám letos ovšem dominovala skupina Kryštof, která si odnesla hned dvě okřídlené sošky. Získala je v prestižních kategoriích Album roku a Kapela roku.

Hudební ceny Anděl získali Dyk, Langerová a Kryštof

Číst článek

„Jako band si toho vážíme, ocenění pro kapelu je pro celý ten band. Rok a půl práce, který jsme strávili nad tím vším, jsme opravdu strávili jako kapela, takže to je pro nás největší ocenění,“ řekl po předávání cen zpěvák Richard Krajčo.

Do síně slávy se letos dostal Pavel Bobek, který při převzetí sošky pojal poděkování netradičně a místo rodiny či přátel vyzvedl Boha.

Hudební ceny Anděl 2012: Pavel Bobek | Foto: ČTK

„Všiml jsem si, že Bůh mě má poměrně rád, i když nevím, jaké k tomu má důvody. Děkuju Bohu,“ prohlásil a poděkování věnoval i fanouškům.

O cenách tentokrát nerozhodovali zástupci hudební producenti nebo manažeři, ale hudební novináři, publicisté nebo prodejci hudby. Ceny tak reálněji reagovaly na aktuální dění na české hudební scéně.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme