Lily Allen: Amy Winehousová byla ztracená duše

Jedna z nejnadanějších britských zpěvaček Amy Winehousové zemřela ve věku 27 let. Světového věhlasu dosáhla deskou Back To Black za kterou dostala v roce 2008 pět cen Grammy. Dlouho očekávané třetí desky se už fanoušci nedočkají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Amy Winehousová | Zdroj: Reuters

Tělo Amy Winehousové našli včera odpoledne v jejím londýnském bytě. Policie zatím příčinu smrti neoznámila. Podle britských médií se ale spekuluje, že důvodem byly zřejmě drogy.

Zpěvák Elton John se nechal slyšet, že Amy Winehousová byla jednou z největších umělkyň, které kdy Británie vyprodukovala. Kolegyně zpěvačka Lily Allen řekla, že Amy byla ztracená duše. Podle novinářky Knightové se zpěvačka s nadáním, jaké měla Amy, rodí jen jednou za generaci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Kocourek informuje o životě a díle Amy Winehousové

„Příznivci Amy jsou jejím skonem opravdu zdrceni. Když bylo její tělo vyneseno z jejího domu v Londýně, tak sousedé a příznivci a sousedé tam začali klást květiny, hráli její reprodukované písně. Na jednom lístku na květinách byl vzkaz: ‚Díky, Amy, za tvou hudbu!‘ Všechny noviny přinášejí pocty a komentáře se shodují v tom, že hudební svět ztrácí velký talent,“ popisuje atmosféru po smrti Amy Winehousové v británii zpravodaj Radiožurnálu Milan Kocourek.

Amy Winehouse - Back to black | Foto: archiv

Média také připomínají, že se Amy svým skonem řadí do takzvaného ‚Klubu sedmadvacátníků‘ čili slavných umělců, kteří zemřeli právě ve věku 27 let. Patří mezi ně Jimmy Hendrix, Jim Morrispn, Jannis Joplin, člen kapely Rokliny Stones Bryan Jones.

Amy dostala první kytaru darem ve třinácti letech, naučila se zpívat od otce, který měl rád Franka Sinatru a zpíval jeho písně. Amy na sebe upozornila svým prvním albem Frank z roku 2003, ale proslavila ji až teprve druhá deska deska Back To Black. Prodalo se ji téměř 2 miliony kusů. Z prodeje tohoto alba Amy zbohatla – podle médií ji album vyneslo na 10miliónů liber.

V červnu zaznamenala neúspěch, když byla vypískána na koncertě v Bělehradu. Byla natolik opilá, že se na pódiu potácela, a musela potom zrušit celý zbytek svého evropského turné.

V roce 2007 se Amy provdala za svého přítele, který se přiznal, že ji naučil brát heroin a kokain. Když se s ním Amy o dva roky později rozvedla, doufali všichni, že skončí její závislost na drogách. Nestalo se tak.

Před dům Amy Winehousové nosí lidé květiny. | Foto: Reuters

„Amy pila také nadměrné množství alkoholu a její stav se citelně zhoršil. Její příznivci si přáli, aby zahnala své démony, ale démoni nakonec zvítězili. Je to vskutku smutné, odešel výjimečný talent,“ shrnuje Milan Kocourek.

Milan Kocourek, Jiří Vintr, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme