Futsalisty čeká mistrovství Evropy. O postupu rozhodne jediný zápas

Už jen necelý týden zbývá českým futsalistům do mistrovství Evropy v Belgii. V antverpské hale se pokusí zaútočit i na medaile, které mají zatím ze šampionátů dvě a obě bronzové. Prvním úkolem ale bude postoupit ze skupiny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští futsalisté se radují z vítězství nad Kuvajtem na MS v Thajsku

Čeští futsalisté se radují z vítězství nad Kuvajtem na MS v Thajsku | Foto: Radek Klier, FAČR

„Řeknete si, že jedete na mistrovství Evropy, ale v podstatě je to jenom o jednom zápase. Kdybychom s Chorvaty prohráli, tak by se to dalo těžko honit v zápase se Španěly, i když možné je samozřejmě všechno,“ říká k postupové matematice základní skupiny reprezentant Jiří Novotný.

Případná výhra nad Španělskem, vítězem šesti z dosavadních osmi šampionátů, se totiž pohybuje jen v oblasti fantazie. Čeští futsalisté se budou v Belgii snažit napravit dojem z předchozí velké akce. V paměti mají rok 2012 a nepovedené mistrovství světa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Futsalisté odjíždějí na ME, mluvil s nimi Mirko Vasić

„V listopadu odletěli do Thajska, kde bylo nádherný počasí, úžasný hotely, bazény, whirpooly. Posadilo je to na zadek a mysleli si, že jsou na dovolený a ne na MS. A tak to potom i dopadlo,“ vzpomíná trenér Tomáš Neumann na turnaj, kde Češi vypadli v osmifinále.

Hlavně ale tehdy zklamali herně. „Byly tam faktory, které vedly k tomu, že se turnaj nepovedl, ale pak jsme si sedli, řekli si, co bylo špatně a co se nesmí opakovat. Teď už na ME jedem jako úplně jiný mančaft. Víme, co udělat proto, aby se to neopakovalo,“ doufá Jiří Novotný.

První, a možná rozhodující, utkání celého turnaje proti Chorvatsku, čeká na Čechy příští pátek. Teprve po něm se ukáže, jak velké mohou být ambice národního týmu.

„Já bych byl spokojený, ať už postoupíme ze skupiny, nebo ne. Ale aby kluci na svůj výkon byli hrdí. Nesnáším lajdáckost, která se nám stala v Thajsku a z ní jsme udělali několik důsledků. Budu spokojený, když to kluci odehrají se ctí,“ uzavírá reprezentační trenér Neumann.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme