V kauze tatrovek pro armádu vypovídal bývalý ředitel sekce pro vyzbrojování

V kauze údajné korupce kolem nákupu tater pro českou armádu dnes u pražského soudu vypovídal bývalý ředitel sekce pro vyzbrojování na ministerstvu obrany Jan Martinek. Popsal hlavně problémy, které resort řešil s firmou Tatra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exministr obrany Martin Barták vystoupil jako svědek u Městského soudu v Brně | Zdroj: ČTK

Tatra jako dodavatel nesplnila některé technické parametry, například jednotlivé vozy byly zhruba o 300 kilogramů těžší, než požadovala armáda. Jan Martinek mluvil také o tehdejší ministryni Vlastě Parkanové a jejím možném zapojení v kauze:

„Paní ministryně, to nebyl žádný odborník. Nepotřebovala vědět, co je to Tatra, jakou má mít hmotnost a tak dále. Jako dva silné hráče na ministerstvu jsem spíš vnímal prvního náměstka (Martina Bartáka, pozn. red.) a pana náměstka Kopřivu."

"Nemyslím si, že paní ministryně o tom projektu moc věděla,“ uvedl bývalý ředitel sekce pro vyzbrojování.

Právě Bartáka viní obžaloba z korupce a zbrojaře Michala Smrže pak z podvodu. Podle žalobců si Barták jako náměstek resortu řekl v roce 2008 tehdejším manažerům Tatry o úplatek. Oba vinu odmítají.

mta, Zuzana Petráňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme