Italská justice už potřetí posuzuje, zda Američanka Knoxová zabila svou spolubydlící

Američanku Amandu Knoxovou budou znovu soudit za vraždu její spolubydlící. Ženu údajně zabila společně se svým přítelem v roce 2007 na studijním pobytu v Itálii. Odvolací soud oba zprostil viny, italská justice ale loni případ opět otevřela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká studentka Amanda Knoxová u soudu

Americká studentka Amanda Knoxová u soudu | Zdroj: ČTK

Soudy nejprve Knoxovou poslaly na 26 let do vězení a později zcela osvobodily. Nyní spěje do finále nový proces, který kvůli nesrovnalostem v předchozích řízeních nařídil Nejvyšší soud.

„Cítila jsem se, jako když poté, co jsem se dostala přes pole plné ostnatých drátů tam, kde měl být konec, se ukázal být jen horizont,“ řekla Amanda Knoxová po znovuotevření jejího případu.

Podle sestry zavražděné Britky Meredith Kercherové je v případu stále mnoho nezodpovězených otázek. Tělo 21leté ženy se našlo s proříznutým hrdlem a množstvím bodných ran v ložnici bytu, který sdílela s Knoxovou. Před smrtí byla Kercherová znásilněna.

Amanda Knoxová se dnešního jednání soudu osobně neúčastní. Napsala mu ale dopis, ve kterém píše, že nemá s vraždou své spolubydlící nic společného. Pokud ji soud uzná vinnou, bude Itálie usilovat o její vydání ze Spojených států, kam se po dřívějším osvobozujícím rozsudku vrátila.

Silvie Třeslínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme