V Liberci pokračuje soud s 23 zastupiteli. Údajně nevýhodně prodali pozemky

V Liberci pokračuje soud s 23 zastupiteli, kteří čelí žalobě z nevýhodného prodeje dvou městských pozemků. Podle obžaloby připravili město Liberec o tři a půl milionu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bez účasti obžalovaných začal v Liberci soud s 23 městskými zastupiteli | Zdroj: ČTK

Celkem 23 libereckých zastupitelů údajně prodalo v roce 2007 dva pozemky ve čtvrti Doubí pod cenou. Navíc je podle obžaloby prodali bez výběrového řízení.

Za první zaplatila rodina majitele autoservisu 875 korun a za druhý 350 korun za metr. A to přesto, že pozemky, na nichž lze v Liberci stavět, se běžně prodávaly za 1500 až 1800 korun za metr.

Ceny úředníci magistrátu v podkladech pro zastupitele stanovili na základě zásad prodeje městského majetku z roku 2004. Ale už v době předložení návrhu existovaly u některých zastupitelů pochybnosti, zda se nejedná o podhodnocení ceny pozemků.

Obžalovaní zastupitelé se hájí tím, že spoléhali na podklady připravené úředníky, které následně schválili radní města.

Někteří upozornili na to, že kdyby se pozemky prodávaly třeba v dražbě, mohli toho využít spekulanti a jejich cena by se snížila. Podle nich to byla běžná majetková transakce, kterých dělají stovky ročně.

Zastupitelům hrozí až tříleté vězení. Jednání soudu je nařízeno do pátku 7. února.

mta, Jaroslav Gavenda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme