'Krejčířovy ženy' zůstanou ve vazbě. Podle soudce připravovaly vraždu detektivů

Jihoafrický soud odmítl pustit na kauci dvě ženy podezřelé z účasti na přípravě vražd vyšetřovatelů zabývajících se kauzami Radovana Krejčíře. Soudce se tak ztotožnil s názorem prokurátora, že obviněné by mohly ovlivňovat svědky a možná se i znovu pokusit plánovaný zločin spáchat. Policisté v souvislosti s tímto případem zatkli celkem pět osob. Sám Krejčíř, který do JAR utekl v roce 2007, také zůstává ve vazbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soukromý vyšetřovatel Paul O'Sullivan, který se Krejčířovým případem dlouhodobě zabývá | Foto: ČTK

Propuštění policejní expertky Nandi Nkosiové i druhé zadržené ženy není v zájmu spravedlnosti, takové je rozhodnutí jihoafrického soudce.

Zároveň poukázal i na rozpory ve výpovědích, které zpochybnily jejich tvrzení, že s vyšetřovaným spiknutím nemají nic společného.

Obě ženy čelí obvinění z pěti vážných trestných činů, včetně plánování vraždy, ilegálního držení zbraní a munice a krádeže.

Podle vyšetřovatelů totiž chystaly vraždu policisty, který loni v listopadu zatkl Radovana Krejčíře, i soukromého vyšetřovatele Paula O´Sullivana, který se snaží dostat uprchlého Čecha za mříže.

Sám Krejčíř teď ve vazbě čeká na soud, protože je obviněn z pokusu o vraždu a z únosu.

Robert Mikoláš, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme