Ledovou plochu v Olympijském parku si vyzkoušeli i tři nepřehlédnutelní hosté

Slavnostního otevření se Olympijský park v Praze na Letné dočká ve čtvrtek. Tamější ledovou plochu si už o den dříve vyzkoušeli hokejoví reprezentanti Nedvěd a Novotný a také generální manažer olympijského týmu Slavomír Lener.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočníci Petr Nedvěd, Jiří Novotný a šéftrenér Českého svazu ledního hokeje Slavomír Lener | Foto: ČTK

"Devadesát procent času se bavíme o hokeji. Ať se potkáme kdekoliv, tak se vždycky hovoří o tom, v jaké sestavě budeme hrát," říká generální manažer české reprezentace Slavomír Lener.

V pražském hotelu Clarion se ve středu večer setká zárodek české hokejové reprezentace pro olympijský turnaj v Soči a běžná hokejová témata se rozšíří i o diskuze nad otázkou, kam zařadit Martina Erata.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Olympijském parku si zabruslili i tři nepřehlédnutelní hosté

"Kvůli zranění Ládi Sobotky vypadl jeden klíčový hráč, co se týká defenzívy, pracovitosti, bojovnosti a energie pro mužstvo," vysvětluje Lener.

Ale při setkání hokejistů-olympioniků zaručeně přijde na řadu ještě jeden námět. Slavomír Lener si totiž odpoledne vyzkoušel ledovou plochu v nově dobudovaném Olympijském parku v Praze na Letné.

Hokejoví kustodi odletěli do Soči bez bagáže, ta dorazí s evropskou částí týmu

Číst článek

"Ty dvě ledové plochy jsou úžasné. Vždycky jsem měl sen, aby Letná byla plná ledu a aby tam Pražené mohli chodit bruslit. Jen bych si přál, aby to trvalo déle než jen po dobu olympiády," říká Lener.

"Nápad to je úžasný," přitakává další z návštěvníků Olympijského parku - útočník Jiří Novotný. „Neměl jsem možnost projít si celý park, dostal jsem se jenom na ledovou plochu, která je super. Je dělaná pro lidi a fanoušky, což je jedině dobře.“

Třetím hokejovým hostem, který odpoledne na Letnou zavítal a nazul brusle, byl útočník Petr Nedvěd. Toho v minulých dnech trápila bolavá záda.

"Na Kladně to pro mě byl bolestivý zápas, v úterý to ale bylo už o padesát procent lepší. Dnes je první dobrý den, takže z toho mám radost," je spokojený hokejový veterán.

Aleš Procházka, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme