Koupaliště v Lovosicích poničené loňskou povodní, bude rok mimo provoz

V Lovosicích na Litoměřicku se letos koupání přímo ve městě nedočkají. Tamní radnice chce totiž koupaliště, které poničila loňská povodeň, opravit. To s sebou ale přinese uzavření i přes hlavní sezonu. Lidem se to příliš nelíbí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koupaliště, plavání, bazén (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

"Vadí mi to, my jsme chodili na koupaliště, podobně jako chodí někteří lidé na chatu. Teď budeme muset jezdit až do Litoměřic. To z toho mám teda radost," říká paní Petra z Lovosic.

Tamní koupaliště poničila loňská povodeň. Škodu, kterou velká voda způsobila, odhaduje lovosická starostka Lenka Lízlová z ČSSD na zhruba 80 milionů korun. „V tuto chvíli jsou na celém sportovním areálu, který je ve vlastnictví města, jsou škody zhruba 80 milionů korun,“ sděluje.

Oprava sportovního areálu spolu s koupalištěm se ale protáhne. Město chce totiž všechno udělat tak, aby mohla například rodina s dětmi koupaliště i sportovní areál využít k celodenní zábavě. K dispozici budou volnočasové aktivity, občerstvení, sociální zázemí atd.

Proto ale bude areál tento rok mimo provoz. Obyvatelé Lovosic to chápou. Pokud to ale bude znamenat lepší prostředí i zázemí koupaliště i celého sportovního areálu.

"Jestli to dají pořádně do kupy, tak to ještě rok vydržíme, otázka je, jestli se mnou budou za rok děti ještě chtít chodit na koupaliště," říká s úsměvem na rtech paní Petra.

Opravy mají zaplatit peníze z hazardu

Na opravu koupaliště městu pojistka z povodní nepomůže. Podle lovosické starostky se ale nabízí využití peněž z hazardu.

"Pojistka určitě náklady nepokryje, tak jak bychom potřebovali. Zastupitelstvo ale řešilo peníze z hazardu a část těch prostředků by měla být použita na obnovu toho koupaliště," dodává starostka Lenka Lízlová.

Problém je ovšem s případnou další povodní. Teď se vedení města podařilo sehnat pojišťovnu, která sportovní areál spolu s koupalištěm pojistila. Příště by to ale mohl být podle starostky problém.

"Situace je velmi vážná, protože i teď jsme měli problém vysoutěžit pojišťovnu, jež by nás pojistila a v případě, že se to bude opakovat, se obávám, že budeme nepojistitelní," říká Lenka Lízlová.

Nejspíše by tak pomohla protipovodňová ochrana města, o které se jedná s povodím Labe.

Jan Bachorík, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme