Serveru iROZHLAS.cz mluvčí pražských policistů potvrdil, že se nejednalo o koupaliště, které jako domnělé místo incidentu poprvé uvedl server Blesk.cz.
Menší počet utonulých než v minulých letech hlásí Český statistický úřad. Loni v Česku utonulo 181 lidí. Nejrizikovějším obdobím jsou právě letní prázdniny.
V Česku vyvolala fotografie z pražského akvaparku zachycující ženu v plavkách zahalujících celé její tělo debatu o tom, zda patří burkiny na české pláže a vodní břehy.
Zjistil jsem, že mám biceps. A druhý den jsem sotva ukrojil chleba. To díky vodnímu sportu, při kterém vás táhnou na laně po hladině a na nohou máte wakeboard. Něco jako snowboard.
Teploty o víkendu opět vystoupají ke 30 stupňům. Pro všechny, kteří mají v plánu vyrazit na některé z pražských či středočeských koupališť, mají hygienici dobrou zprávu. Kvalita vody na měřených místech je letos zatím nadprůměrná.
Koupaliště v Zákupech provedlo před začátkem letní sezony řadu úprav. Loni totiž hygienici ve vodě prokázali výskyt takzvaných cerkárií. Larvy motolice se nejdřív vyvíjí v plžích a pak napadají vodní ptáky. Pokud narazí na člověka, mohou mu způsobit nepříjemnou svědivou vyrážku. Loňská sezona tak byla pro zákupské koupaliště velmi špatná. Jestli změny zabraly, ukáže za nějaký čas rozbor vody.
Olympijské hry jsou dobrou příležitostí jak pro sportovce, tak pořádající zemi. Obavou mnohých obyvatel a hlavně daňových poplatníků ale je, aby po nich nezbyla rozpadající se betonová monstra zarůstající travou. V Riu de Janeiru tvrdí, že veřejnost toho zdědí dost, například na chudém předměstí areál pro vodní slalom, ze kterého má být velký bazén. Areál se místním lidem otevřel už před začátkem olympijských her.
Z bývalého areálu českolipského koupaliště v Dubici je už několik let pouze odpočinková zóna. Voda je plná sinic i dalších mikroorganismů a nevhodná ke koupání. Přesto lidé v teplých dnech do areálu chodí plavat. To jim ale může způsobit zdravotní komplikace, jako jsou střevní problémy.
Hygienici varují před některými přírodními koupališti. Kvůli nekvalitní vodě platí úplný zákaz koupání ve Velkém rybníku na Karlovarsku, v nádrži Rozkoš na Královéhradecku a na koupališti Hnačov na Plzeňsku. Zdraví nebezpečné může být i koupání na některých místech ve Středočeském nebo Jihočeském kraji.
Kvalita vody je na některých přírodních koupalištích v západních Čechách horší. V Plzeňském kraji mají problémy hlavně nádrže nebo rybníky na Klatovsku a hygienické rozbory nedopadly dobře ani na několika koupalištích v Karlovarském kraji. Na vině je suché a teplé počasí, které by mohlo kvalitu vody během tropického víkendu zhoršit ještě více. Řeky jsou ale i přes nízké srážky zatím splavné.
Kvůli velkému množství sinic nedoporučují hygienici koupání v některých rybnících a přehradách. Nejhorší situace je na Orlíku. Nevhodná ke koupání je také voda ve Staňkovském rybníce na Jindřichohradecku a v Hnačově na Klatovsku.
Tři lidé se nadýchali chloru při čištění koupaliště v Nýřanech na Plzeňsku. Jeden člověk zemřel, další dva jsou v péči lékařů. Přívod chloru je uzavřen a hasiči místnost odvětrali. Jestli šlo o nehodu, sebevraždu nebo úplně jinou příčinu, v tuto chvíli vyšetřuje policie.
Pohádka českého severovýchodu. Tak se říkávalo Říčním a slunečním lázním na řece Úpě v Jaroměři. Po otevření městského bazénu v osmdesátých letech se mezi lidmi víc ujalo označení staré koupaliště. A právě to staré koupaliště, které bylo jako lázně otevřené už v roce 1934, se teď mění před očima. I když v tom, proč ho místní rádi navštěvují, zůstává už desítky let stejné.
Zatímco většina provozovatelů koupališť a venkovních bazénů hodnotí letošní sezonu jako jednu z nejhorších v historii, v Sezimově Ústí slyšíte pravý opak. Zájem o nové přírodní koupaliště Pohoda tam předčil všechna očekávání. Návštěvníci se nenechali odradit ani chladnějším srpnem. Důvodem, proč je návštěvnost tak dobrá, může být i fakt, že v době zkušebního provozu je na koupaliště vstup zdarma.
Včerejšími odběry vzorků vody skončila v Královéhradeckém kraji sezona pravidelných kontrol přírodních koupališť. Kvůli špatnému počasí se v nich totiž lidé prakticky nekoupou. Hygienici budou ještě pokračovat v kontrolách umělých koupališť – do doby, než je provozovatelé uzavřou.
Na moravskobudějovickém koupališti vás teď osvěží nejen voda, ale i knihy. Nově tam otevřeli takzvanou knižní osvěžovnu. Košíky plné knih jsou postavené už při vstupu a návštěvníci se jimi volně probírají. Pokud se jim nějaká líbí, mohou si ji vzít s sebou i do bazénu, nebo dočíst doma.
Víkendové počasí bude podle meteorologů lákat k vodě. Hygienici ale varují před koupáním v některých přírodních nádržích kvůli zhoršené kvalitě vody. Už několik týdnů nedoporučují koupání v jezeře Ostrá na Nymbursku, Novém rybníku u Příbrami a nově také v oblasti Podskalí na přehradě Orlík.
Spousta lidí si s sebou v létě na koupaliště nebo k rybníku bere knížku, časopis nebo cokoli jiného na čtení. Na jižním Plzeňsku teď přišli s novinkou. Na koupališti Kotynka v Dobřanech začala před pár dny fungovat první miniknihovnička.
Radnice Lovosic na Litoměřicku chce opravit koupaliště, které poničila loňská povodeň. Musí ho proto uzavřít i přes hlavní sezónu. S chystanou rekonstrukcí mají pomoci také návrhy studentů architektury. O opravě ale ještě není zcela rozhodnuto.
Lidé upoutaní na invalidní vozík jsou na českolipských koupalištích často v nevýhodě. Mají sice do areálů bezproblémový přístup, ale dostat se blíž k vodě je mnohdy nemožné. Chybí také bezbariérové toalety nebo převlékárny.
Koupaliště ve Zvíkovském Podhradí na Písecku navštíví za slunečného počasí až tisíc lidí, a to i přesto, že z bazénu opadávají dlaždičky a uniká voda. Už na podzim se ale začne s opravou koupaliště, obec na ni získala 9 milionů.
Vodní plochy v kraji jsou zatím relativně čisté. Hygienici pouze zjistili mírné oživení sinicemi na Seči a v rybnících Rosnička na Svitavsku a Hluboký na Pardubicku. Po vykoupání v těchto nádržích je potřeba se vysprchovat
Cheb se bude starat o koupaliště Dřenice u jesenické přehrady. To mělo v minulých letech v pronájmu několik soukromých subjektů. Většinou vše fungovalo bez problémů. Až s posledním nájemcem město spokojené nebylo. Cheb proto bude místo spravovat sám.
Po velmi horkých dnech se dnes Brňanům otvírají brány městských koupališť v Zábrdovicích a Riviéra. Město odráží kritiku, že koupaliště nemohlo narychlo zprovoznit v nedávných tropických vedrech.
V Maškově zahradě v Turnově na Semilsku vyroste velký rekreační areál s koupalištěm, zimním stadionem a skate parkem. Ve čtvrtek večer o tom rozhodli na mimořádném zasedání tamní zastupitelé.
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím | Další informace