Berlínský senát rozhodl, že sauny zůstanou uzavřené. Nařízení prozatím platí pro podzimní sezonu, ale předpokládá se, že kvůli nedostatku plynu nebudou sauny fungovat ani v zimě.
Starosta města Grenoblu Eric Piolle nošení burkin pro muslimky povolil. Těžko říct, jestli jde z jeho strany o hluboké přesvědčení, nebo o předvolební kalkul – v Grenoblu je mnoho voličů muslimů.
Hygienici ruší dosud stanovený maximální limit 500 lidí pro koupaliště, stále však musí být zachována kapacita jednoho člověka na 10 metrů čtverečních. Opatření vejdou v platnost od pátečního poledne.
V sobotním výběru z médií se dočtete, že šéf sněmovního bezpečnostního výboru Koten z SPD společně s dalšími členy podal kvůli úniku informací v kauze ricin trestní oznámení na neznámého pachatele.
Režisér a autor scénáře David Šiktanc adaptoval Hrabalovy zápisky a texty do divadelního tvaru. Příběh o tlupě pojišťováků na lovu se proplétá s pozdní melancholií bilancujícího autora.
Od pondělí jsou povoleny hromadné akce do 300 osob, a to jak ve venkovních, tak i ve vnitřních prostorách. Žáci prvního stupně se mohou vrátit do škol a otevírají se i vnitřní prostory hradů a zámků.
V českých denících se v sobotu dočtete, že syndromem vyhoření trpí každý pátý pedagog. Podle Deníku pražská koupaliště přichází s novými trendy, nabízejí více čerstvého ovoce. Více v přehledu tisku.
Server iROZHLAS.cz zrekonstruoval minutu po minutě pátrání záchranných složek po dvou utonulých chlapcích. K neštěstí došlo ve čtvrtek na jezeře Lhota.
Skoro všechna koupaliště v Libereckém kraji jsou v provozu. Kvalita vody ve Středočeském kraji je většinou výborná. Na Vysočině je zvýšený výskyt sinic. Na Plzeňsku je vysoká kvalita vody.
Některá koupaliště hlásí už začátku sezony zhoršenou kvalitu vody. Podívejte se na přehled z většiny krajů Česka, kde se můžete v klidu vykoupat, a kterým místům je naopak lepší se vyhnout.
Serveru iROZHLAS.cz mluvčí pražských policistů potvrdil, že se nejednalo o koupaliště, které jako domnělé místo incidentu poprvé uvedl server Blesk.cz.
Menší počet utonulých než v minulých letech hlásí Český statistický úřad. Loni v Česku utonulo 181 lidí. Nejrizikovějším obdobím jsou právě letní prázdniny.
V Česku vyvolala fotografie z pražského akvaparku zachycující ženu v plavkách zahalujících celé její tělo debatu o tom, zda patří burkiny na české pláže a vodní břehy.
Zjistil jsem, že mám biceps. A druhý den jsem sotva ukrojil chleba. To díky vodnímu sportu, při kterém vás táhnou na laně po hladině a na nohou máte wakeboard. Něco jako snowboard.
Teploty o víkendu opět vystoupají ke 30 stupňům. Pro všechny, kteří mají v plánu vyrazit na některé z pražských či středočeských koupališť, mají hygienici dobrou zprávu. Kvalita vody na měřených místech je letos zatím nadprůměrná.
Koupaliště v Zákupech provedlo před začátkem letní sezony řadu úprav. Loni totiž hygienici ve vodě prokázali výskyt takzvaných cerkárií. Larvy motolice se nejdřív vyvíjí v plžích a pak napadají vodní ptáky. Pokud narazí na člověka, mohou mu způsobit nepříjemnou svědivou vyrážku. Loňská sezona tak byla pro zákupské koupaliště velmi špatná. Jestli změny zabraly, ukáže za nějaký čas rozbor vody.
Olympijské hry jsou dobrou příležitostí jak pro sportovce, tak pořádající zemi. Obavou mnohých obyvatel a hlavně daňových poplatníků ale je, aby po nich nezbyla rozpadající se betonová monstra zarůstající travou. V Riu de Janeiru tvrdí, že veřejnost toho zdědí dost, například na chudém předměstí areál pro vodní slalom, ze kterého má být velký bazén. Areál se místním lidem otevřel už před začátkem olympijských her.
Z bývalého areálu českolipského koupaliště v Dubici je už několik let pouze odpočinková zóna. Voda je plná sinic i dalších mikroorganismů a nevhodná ke koupání. Přesto lidé v teplých dnech do areálu chodí plavat. To jim ale může způsobit zdravotní komplikace, jako jsou střevní problémy.
Hygienici varují před některými přírodními koupališti. Kvůli nekvalitní vodě platí úplný zákaz koupání ve Velkém rybníku na Karlovarsku, v nádrži Rozkoš na Královéhradecku a na koupališti Hnačov na Plzeňsku. Zdraví nebezpečné může být i koupání na některých místech ve Středočeském nebo Jihočeském kraji.
Kvalita vody je na některých přírodních koupalištích v západních Čechách horší. V Plzeňském kraji mají problémy hlavně nádrže nebo rybníky na Klatovsku a hygienické rozbory nedopadly dobře ani na několika koupalištích v Karlovarském kraji. Na vině je suché a teplé počasí, které by mohlo kvalitu vody během tropického víkendu zhoršit ještě více. Řeky jsou ale i přes nízké srážky zatím splavné.
Kvůli velkému množství sinic nedoporučují hygienici koupání v některých rybnících a přehradách. Nejhorší situace je na Orlíku. Nevhodná ke koupání je také voda ve Staňkovském rybníce na Jindřichohradecku a v Hnačově na Klatovsku.
Tři lidé se nadýchali chloru při čištění koupaliště v Nýřanech na Plzeňsku. Jeden člověk zemřel, další dva jsou v péči lékařů. Přívod chloru je uzavřen a hasiči místnost odvětrali. Jestli šlo o nehodu, sebevraždu nebo úplně jinou příčinu, v tuto chvíli vyšetřuje policie.