Tenistky budou Fed Cup ve Španělsku dohrávat v pondělí

Zápas 1. kola Světové skupiny Fed Cupu mezi španělskými a českými tenistkami opět narušuje nepříznivé počasí. Za stavu 1:0 pro domácí hráčky vedla ve druhé dvouhře Klára Zakopalová nad Toró Florovou 6:2 a 2:0 ve druhém setu, rozhodčí pak kvůli provazům deště zápas přerušil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úvodnímu zápasu Fed Cupu v Seville počasí nepřálo | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

V neděli sice nastoupila česká jednička Klára Zakopalová k souboji s domácí dvojkou Marií-Teresou Torrovou, ale po necelé hodině rozhodčí zápas za stavu 6:3 a 2:0 ve prospěch české tenistky kvůli provazům deště zápas přerušil.

Počasí narušilo také sobotní program, během kterého se odehrál pouze jeden ze dvou plánovaných duelů. Španělská jednička Carla Suárezová v něm porazila ve dvou setech českou dvojku Barboru Záhlavovou-Strýcovou a Španělky tak zatím vedou 1:0 na zápasy.

„Děkujeme ITF (Mezinárodní tenisové federaci – pozn. red.) za to, že si můžeme první týden v únoru zahrát v Evropě venku - 10 stupňů, bez světel a bez halového kurtu,“ napsaly české tenistky na facebook fedcupového týmu.

„Lidi z ITF si toho vyslechli hodně a ještě si to vyslechnou. Je potřeba, aby se to řešilo na nejvyšších místech,“ uvedl pro Český rozhlas kapitán českého fedcupového týmu Petr Pála.

Šafářová a Zakopalová jsou přihlášeny na turnaj WTA v Dauhá a už musely měnit letenky, aby se do Kataru stihly dostat. K zápasům úvodního kola by měly v úterý večer.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme