Nymburk udržel naději na play off, IMOS Brno o ni přišel

Basketbalisté Nymburka porazili v pátém kole osmifinálové skupiny Evropské ligy Maccabi Haifa 68:53 a stále mají možnost postoupit do čtvrtfinále. O stejnou příležitost naopak prohrou s Rivalem Madrid 68:89 přišly hráčky IMOSu Brno.

Utkání 9. kola skupiny A Evropského poháru basketbalistů ČEZ Basketball Nymburk - FoxTown Cantú, 11. prosince v Praze. Michael Jenkins (vlevo) z Cantú a Chester Tre Simmons z Nymburka. | Zdroj: ČTK

Nymburk se vítězstvím dostal před svého soupeře a má slibnou možnost, že si opravdu ve čtvrtfinále nakonec zahraje. V posledním zápase totiž nastoupí proti poslednímu týmu tabulky Sieně, zatímco Haifu čeká dosud neporažené Chimki Moskva.

Hlavně ve druhé čtvrtině utkání s Maccabi byli ale Středočeši této představě poměrně daleko, to když se svým soupeřem prohrávali i o 17 bodů. Hlavně v poslední čtvrtině se ale domácímu týmu podařilo předvést perfektvní výkon, to když svému soupeři povolili za celou desetiminutovku skórovat pouze jednou.

To Brňanky potkal úplně opačný obrat. Ještě po první čtvrtině vedly, ale o poločase šly do kabin už s desetibodovou ztrátou. Ta se pak do konce zápasu ještě zvětšila a jihomoravský celek tak ve 12. kole definitivně vypadly ze hry o play off.

ČEZ Basketball Nymburk - Maccabi Haifa 68:53 (11:10, 21:32, 48:51)
Nejvíce bodů: Simmons 16, Ilievski 13, Mahalbašič 12, Hruban 10 - Jivzori 13, Smith 11, Roth 9. Rozhodčí: Taurino (It.), Biricik (Tur.), Perea (Šp.). Fauly: 15:23. Trestné hody: 20/12 - 7/3. Trojky: 8:6.

BK IMOS Brno - Rivas Madrid 68:89 (25:21, 39:49, 55:73).
Nejvíce bodů: Hanušová a Pecková po 16, Keyová 12 - Nichollsová 16, Allisonová a Eldebrinková po 15, Oceteová 13. Rozhodčí: Vinasi (Rum.), Adamovič (Bosna), Velikov (Bul.). Fauly: 16:19. Trestné hody: 21/18 - 15/10. Trojky: 2:7. Diváci: 600.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít