Rodištěm Sigmunda Freuda virtuálně. Prohlídky nabízí web radnice v Příboře

Nová aplikace, která umožňuje virtuální prohlídku Příbora na Novojičínsku pomůže především zdravotně postiženým, kteří si sami na procházku městem vyjít nemohou. Všichni návštěvníci aplikace webu radnice se mohou podívat nejen do ulic, ale i interiérů památek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příbor | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

„Ohlasů je hodně. Hlavním účelem je poskytnout imobilním občanům možnost projít se po těchto místech,“ říká vedoucí kanceláře vedení města Iveta Busková.

Petr Laník je upoutaný na invalidní vozík, žije v chráněném bydlení v Ostravě-Vítkovicích. Cesta do Příbora vzdáleného 24 kilometrů by pro něj byla velmi obtížná.

Přehrát

00:00 / 00:00

O virtuální prohlídce města Příbora natáčela reportérka Jana Jeckelová

Díky internetu se tam ale může podívat okamžitě. „Je to novinka. Mně se to líbí,“ hodnotí virtuální prohlídku Petr Laník.

„Myslím, že lidé, kteří jsou upoutaní na lůžko a v minulosti byli zdraví, mají možnost si to projít,“ dodává vedoucí chráněného bydlení Barbora Rakušanová.

Kromě centra města nabízí prohlídka také památky, které se vážou k životu zdejšího rodáka, zakladatele psychoanalýzy, Sigmunda Freuda.

Nahlédnout ale virtuální turisté mohou třeba také do místních kostelů nebo areálu kláštera, kde sídlí knihovna, muzeum či základní umělecká škola.

„Užitečná může být aplikace i pro obyvatele Příbora, kteří místní památky neznají zas až tak podrobně,“ doplňuje Busková.

Virtuální prohlídka města Příbora | Foto: Město Příbor

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme