Odvolaná manažerka ŘSD Pošvářová bude poradkyní ministra dopravy

Odvolaná ředitelka kontroly kvality na Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Miloslava Pošvářová bude externí poradkyní ministra dopravy. Ode dneška bude podle šéfa resortu Antonína Prachaře například znovu hájit zájmy státu ve sporu se společností Eurovia o nekvalitní dálnici D47.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloslava Pošvářová, odvolaná ředitelka Úseku kontroli kvality staveb | Foto: Šárka Ševčíková

„Dohodl jsem se dnes s paní Pošvářovou, že tyto činnosti bude vykonávat přímo pod ministerstvem dopravy, abychom zkrátili celý proces a měli ty podklady pohromadě,“ uvedl ministr Prachař.

„Budu připravovat koncepci soudních sporů, důkazové materiály,“ přiblížila Pošvářová, co ji v nové funkci čeká.

Ředitelku kontroly staveb Miloslavu Pošvářovou odvolal v polovině ledna šéf ŘSD Pavel Kočica. Hlavním důvodem prý bylo, že Pošvářová řediteli odmítla vydat zprávu o zvlněné dálnici D47.

Pošvářová se hájila, že materiály neodevzdala, protože v nich byly jen dílčí výsledky. Předat prý chtěla až podklady s dalšími analýzami a testy, s nimiž by mohlo jít ředitelství k rozhodčímu soudu s Eurovií.

Pošvářová se vrací ke sporu o D47. Od mého odchodu neudělalo ŘSD nic, říká

Číst článek

Ministr Prachař dal už dříve najevo, že o práci odvolané manažerky, která po svém odvolání otevřeně kritizovala poměry na Řediteství silnic a dálnic, stojí. Naopak odvolal ředitele Kočicu.

Pošvářová by na ministerstvu měla mít i další úkoly, které navazují na její dřívější práci na ŘSD.

„Paní Pošvářová se při práci na ŘSD rovněž zasadila o tvorbu nových směrnic, které by měly vést k nápravě kontrolních mechanismů při provádění staveb. A toto bude její druhý úkol, který bude přímo pro ministerstvu dopravy provádět,“ dodal Prachař.

Petr Jansa, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme