Na jihu Čech padly teplotní rekordy, na Šumavě bylo přes 18 stupňů

V jižních Čechách dnes padlo hned několik teplotních rekordů. Nejtepleji bylo na Šumavě, v Černé v Pošumaví naměřily přístroje po poledni 18,1 stupně Celsia. Padl tak rekord z roku 1994. Nejstarší maximum dne bylo překonáno ve Vyšším Brodě, a to z roku 1974. Tehdy tam naměřili 12,6 stupně, dnes o 3,8 více. Rekord padl také v Lenoře, kde teplota vzduchu stoupla k 16,4 stupně Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venkovní teploměr | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Nejvyšší hodnota byla naměřena v Černé v Pošumaví – 18,1 stupně Celsia, dále potom ve Volarech 16,7 stupně.“

„V Kašperských horách a ve Vyšším Brodě shodně po 16,5 stupně Celsia. Celkem bylo překonáno osm teplotních rekordů,“ řekl Českému rozhlasu Jaroslav Rosa z Českého hydrometeorologického ústavu.

Podle internetových map aktuálních teplot bylo dnes zřejmě na jihu Čech nejtepleji v zemi. Na nejvyšším vrcholu Šumavy Churáňově bylo téměř 14 stupňů, ale v roce 1961 tam bylo 15. února tepleji.

Dosavadní zima je podle meteorologů netypická, teplotně nadprůměrná a srážkově podprůměrná, a počasí by se nemělo výrazně měnit ani v následujících čtyřech týdnech, celé období bude teplotně i srážkově průměrné.

Ukazuje to dlouhodobá předpověď, kterou vydal ČHMÚ. Příští týden by měl být teplejší, přelom měsíce pak teplotně průměrný, mírně ochladit by se mohlo v týdnu od 10. března.

Celkově se budou nejvyšší průměrné teploty pohybovat mezi čtyřmi a sedmi stupni, ty nejnižší pak kolem minus dvou. Více srážek by mělo spadnout v příštím týdnu a v polovině března.

ČTK, Simona Bartošová, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme