Palestinci lidem ukázali novou ambasádu v Suchdole. Výbuch připomínají květiny a fotografie

Pokoje palestinské rezidence v pražském Suchdole včetně místnosti, kde po výbuchu trezoru zemřel velvyslanec Džamal al Džamál si dnes prošly desítky lidí. Při dni otevřených dveří chtěla palestinská delegace představit nové sídlo ambasády, ale také sousedy ubezpečit o tom, že jim už žádné nebezpečí nehrozí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ložnice v rezidenci palestinského velvyslance, kde vybuchl trezor | Foto: Evelyna Kulíšková

„Právě vcházíme do rezidence ambasadorů. Obyčejně to není dovolené, teď jsme tu hosté. Je to vlastně velvyslancova domácnost," říká palestinský chargé d´ affaires Džadallah Sabatin a otevírá přitom dveře budovy, do které donedávna směla nahlédnout jen policie. Za poněkud strohými zdmi je krásný interiér se starožitným nábytkem a perskými koberci.

„Tady je hlavní hala a hned vedle velká jídelna. Tu jsme ještě nestihli ani dovybavit."

Přehrát

00:00 / 00:00

Novou palestinskou ambasádu v Suchdole si prošla i reportérka Evelýna Kulíšková

Z přízemí, kde bude velvyslanec přijímat návštěvy, pokračujeme do prvního patra. To patří přímo jeho rodině a je zařízené docela moderně.

„Tady je kuchyně, obývací pokoj pro rodinu a malá posilovna. Toto je místnost, kde explodoval sejf a zranil pana velvyslance. Tady v těchto místech byla skříňka a na ní byl trezor. A tady jak je tento stoleček s květinami a fotkou pana velvyslance, tak tam se to stalo," ukazuje Džadalláh Sabatin.

„Je to tady zvláštní, asi proto, že se tady stala taková věc, působí to na mě divně," popisuje své pocity návštěvník, který se přišel do rezidence podívat.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme