Policie obvinila muže ze smrti manželky a dcery v Egyptě, policie žádá vazbu

Moravskoslezští policisté obvinili Petra Kramného z vraždy jeho manželky a dcery, které zemřely v létě v egyptské Hurghádě. Dozorující státní zástupce Vít Legerský zvažuje jeho vzetí do vazby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hotel Titanic Palace, kde byla rodina ubytována | Foto: Titanic Palace

Šestatřicetiletá žena s osmiletou dcerou byly podle policie otráveny. Kramný kvůli podezření egyptské policie nemohl opustit zemi do konce října. Nesměl ani na jejich pohřeb v srpnu.

Vinu na jejich smrti ale popírá. „Opravdu já mám svědomí čisté. Já jsem svou ženu ani dceru nezabil. Neměl jsem k tomu jediný důvod,“ říkal Kramný v létě novinářům.

Přehrát

00:00 / 00:00

O případu z egyptské Hurgady mluvil ve vysílání reportér Martin Karlík. Připomněl i to, jak se Kramný před novináři hájil

„Já jsem tady přišel o smysl svého zbytku života. Nevím, co budu dělat dál,“ dodal tehdy Kramný.

Podle informací bulvárního tisku si mezitím našel novou přítelkyni, chodil ale na hrob ženy a dcery.

Čeští kriminalisté na případu pracovali sedm měsíců, pitvu ale provedli jejich egyptští kolegové. V případě odsouzení hrozí obviněnému až výjimečný trest.

K obvinění vedly především důkazy získané v Česku. „V hlavním směru jsou to podklady, které shromáždila česká policie. V určitých fázích spolupracujete i s českou policií,“ řekl krajský policejní ředitel z Moravskoslezského kraje Tomáš Kužel.

Spolupráci s egyptskými policisty nechtěl blíž specifikovat, bez komentáře ponechal i to, zda byli do Egypta vyslaní nějací čeští policisté.

Ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje Tomáš Kužel převzal značku Ethnic Friendly | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Kramného manželka a jejich osmiletá dcera zemřely 30. července v pokoji hotelu Titanic Palace v Hurghadě, kde byla rodina z Karviné ubytována. Jejich smrt ohlásil právě Kramný, který uvedl, že všichni tři trpěli střevními a žaludečními problémy.

Možnou verzi o otravě z jídla ale poté zpochybnil ředitel nemocnice v Hurgadě. V českých médiích řekl, že obě mrtvé měly žaludky rozleptané silným jedem.

Martin Knitl, Jana Vondráčková, Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme