Po zkrachovalém salonu Auto Activity zůstalo sto zaměstnanců bez platu, teď se ho možná dočkají

Bývalí zaměstnanci společnosti Auto Activity by se mohli dočkat prosincových výplat. Peníze jim dluží zkrachovalý majitel sítě salonů na Vysočině a jižní Moravě už víc než měsíc. 39 z nich se už o ušlé mzdy přihlásilo na úřadech práce. O prázdné autosalony se mezitím zajímají jiné firmy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový ostrý hatchback s třícípou hvězdou na masce chladiče Mercedes-Benz A 45 AMG | Foto: Petr Jansa

Podle Miloše Zaufa ze žďárského úřadu práce je důležité, že firma spolupracuje. „Paní účetní z firmy připravuje podklady a předpokládáme, že budou v nejbližších dnech doručeny úřadu práce v Třebíči,“ říká Zauf.

Pokud budou údaje správné, dostanou zaměstnanci výplatu do deseti dnů. Jinak by musel jít úřad práce cestou správního řízení, které by mohlo trvat až dva měsíce.

Některé pobočky Auto Activity už také přebírají noví majitelé. Podle jednoho z nich, Denise Ferduse ze Žďáru nad Sázavou, to ale kvůli bývalému prodejci nemají lehké.

„Bojujeme s Auto Activity tak, že lidi mají strach, že to bude pořád to samé. Nic tu po nich nezůstalo,“ tvrdí nový majitel.

Firma Auto Activity je teď v insolvenčním řízení, svým věřitelům dluží minimálně 50 milionů korun.

Andrea Kratochvílová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme