Španělsko se loučí s králem flamenka, Paco de Lucía zemřel na infarkt

Pohřeb Paka de Lucíi, který se koná v Andalusii, je pro Španěly emotivní událostí. Také pro umělecký svět je Lucíův nečekaný odchod nenahraditelnou ztrátou. Král flamenka zemřel ve středu na infarkt během dovolené v Mexiku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příbuzní a přátelé nesou rakev s ostatky Paka de Lucíi | Foto: Reuters

Španělé truchlí bez přestání druhý den. Jakmile rakev s kytaristovými ostatky dorazila z Mexika do Madridu, tak byla vystavena v Národním auditoriu. Zdobila ji španělská i andaluská vlajka.

Poslední sbohem přišel dát umělcovi princ Filip, politici, Pakovi kolegové i celý svět flamenka. Nad rakví v Národním auditoriu mu věnovali krátké zpěvy a potlesk. Křičeli Viva Paco, tedy nechť žije Paco.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pohřeb Paca de Lucíi sleduje spolupracovnice Českého rozhlasu Ľubica Zlochová

Dnes v noci rakev s ostatky přemístili na jih do Lucíova rodného města Algeciras. V jednu v noci se s Pakem přišly rozloučit stovky lidí, umělci a politici.

„Paco byl obrovským vzorem nejen pro kytaristy, hudebníky a umělce, ale i pro lidi, kteří nikdy nebyli na jeho koncertě nebo nemají jeho album. Obdivovali ho jako člověka, protože Paco byl symbol Španělska,“ říká spolupracovnice Českého rozhlasu Ľubica Zlochová.

Nikdo neudělal pro flamenko tolik jako Paco de Lucía. Přenesl ho do každého kouta světa. „Skromnějšího člověka byste na zeměkouli nenašli. Skromným a pokorným zůstal, i když byl legendou. Po smrti se jeho sláva ještě znásobila,“ připomíná Zlochová.


Zvětšit mapu

Ľubica Zlochová, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme