Raiffeisen přestane v České republice poskytovat penzijní připojištění

Raiffeisen penzijní společnost končí na českém trhu kvůli postoji současné vlády k důchodové reformě. Své klienty předá do začátku druhého pololetí Penzijní společnosti České pojišťovny. Pro klienty se ale nic nemění. Penzijní fondy si je převedou mezi sebou automaticky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reklamní kampaň k 2. pilíři důchodové reformy | Foto: Marián Vojtek

„V tuto chvíli klienti nemusí dělat nic. O průběhu a podmínkách převodu budou průběžně informováni,“ říká mluvčí Penzijní společnosti České pojišťovny Petr Brousil a pokračuje:

„Informace budou dostupné na webových stránkách obou společností a také na jejich klientských infolinkách. Tato akvizice se týká zhruba 12 tisíc klientů ve druhém pilíři a více než tisíce klientů v pilíři třetím.“

Raiffeisen opouští oblast penzijních fondů kvůli aktuální politické situaci. „Současná politická situace a již ohlášený plánovaný zánik druhého pilíře nám neumožňuje klientům zajistit efektivní zhodnocení jejich prostředků dlouhodobě,“ vysvětluje mluvčí společnosti Tomáš Kofroň.

Podle Ondřeje Kubaly z Asociace penzijních společností by další fondy končit neměly.

Ke konci loňského roku evidovaly penzijní společnosti necelých 84 tisíc smluv ve druhém důchodovém pilíři. Klientů nebude příliš přibývat, protože aktuálně do tohoto systému smějí vstoupit jen lidé mladší 35 let.

„V tento okamžik všechny penzijní společnosti čekají na to, že stát představí konkrétní vizi, co chce udělat s druhým pilířem a co chce udělat s penzijní reformou. Do té doby těžko odhadovat, co stát přesně má v hlavě, ale zatím to nepředstavil,“ říká Kubala a dodává:

„Od okamžiku, kdy zjistíme, jak si stát představuje další osud penzijní reformy, od toho se také bude odvíjet další postup penzijních společností. Ale další slučování a podobně nečekáme, trh by měl být v tento okamžik dál stabilní.“

Martin Karlík, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme