Večer se udělují Ceny Alfréda Radoka. Soutěží i hra o Václavu Havlovi

Dnes večer bude jasné, co nejlepšího se loni odehrálo na českých jevištích. V Pražském Studiu Hrdinů převezmou nejtalentovanější divadelníci z Čech a Slovenska Ceny Alfréda Radoka. Porota je rozdělí celkem v osmi kategoriích, včetně nejlepších nových divadelních textů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel

Václav Havel | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

Do každoroční soutěže o nejzajímavější divadelní hru se přihlásilo 59 Čechů i Slováků s celkem 66 díly. Inspirovaly je hlavně osudy výrazných osobností České republiky.

„Autoři psali o Kavkovi, Havlovi, Einsteinovi a jeho manželce, o Karlu Poláčkovi. Byla tam hra o Adině Mandlové a Lídě Baarové, ale třeba i o Martině Navrátilové,“ prozrazuje jedna z porotkyň, dramaturgyně Českého rozhlasu Renata Venclová.

„Anebo o nejstarším vítězi Velké Pardubické Vladimíru Heinovském. Našel se tam muzikál o neblaze proslulé Olze Hepnarové. Dost her se vztahovalo k rodinným nebo partnerským problémům, většinou se nesly ve značně komediálním duchu, pak tam bylo také několik her o vztazích na pracovišti,“ popisuje Venclová.

Podle porotců letos mezi novinkami chyběly texty o politice. Jedním z partnerů soutěže je také Český rozhlas, který udělí jedné z her vlastní cenu, a dílo se pak objeví ve vysílání stanice Vltava.

Ceny Alfréda Radoka (logo) | Foto: Ceny Alfréda Radoka

Michaela Vetešková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme