Jágr s Vrbatou se v NHL výrazně podíleli na výhrách svých týmů

Dva čeští hokejisté si svým výkonem vysloužili v NHL ocenění pro první hvězdu zápasu. Jaromí Jágr zaznamenal asistenci a gól při výhře New Jersey ve Philadelphii 2:1, Radim Vrbata se podílel na všech brankách Phoenixu, který zvítězil na Floridě 3:1. V dalších utkáních skórovali ještě další tři čestí hokejisté - Jiří Tlustý, Martin Havlát a Roman Polák.

Hokejistům New Jersey Devils se v úvodu nového ročníku NHL nedaří. Na zleva: Bryce Salvador, Marek Židlický, Jaromír Jágr a Dainius Zubrus | Zdroj: ČTK

Jágr po olympijském turnaji boduje pravidelně, když ze sedmi zápasů vyšel naprázdno pouze jednou. A teď zažil povedený večer při utkání ve Philadelphii.

New Jersey se dostalo do vedení v 8. minutě. Zajac vyjel od zadního mantinelu, narazil si puk s Jágrem a poslal Devils do vedení. Domácím Flyers se podařilo vyrovnat ve druhé třetině.

I za přispění Jakuba Voráčka se prosadil hned v úvodu prostřední dvacetiminutovky Grossmann. Jenže cennou výhru nakonec vybojovali hosté.

Marek Židlický kroužil v útočném pásmu, a v momentě kdy mířil kolem mantinelu za branku, našel Jágra, který ač tísněný obráncem dotlačil zblízka puk za gólmana Masona. Dvaačtyřicetiletý útočník tak dal už 124. vítězný gól a znovu vylepšil rekord NHL.

Povedený zápas má za sebou i Radim Vrbata, který se stejně jako Jágr podepsal pod všechny trefy svého týmu. Phoenix vedl po dvou třetinách na Floridě 2:0, když se po asistencích českého útočníka trefili Ribeiro a Ekman-Larsson.

Ve 46. minutě se dočkal gólu i Vrbata, který zakončil rychlý brejk. Coyotes se po výhře 3:1 drží těsně za hranicí postupu do play-off.

Výrazný podíl měl český hokejista i na vítězství Caroliny. Jiří Tlustý dal úvodní gól zápasu, připsal si navíc asistenci u trefy Jordana Staala a Hurricanes i díky tomu porazili New York Rangers 3:1.

Martin Havlát se vrátil do sestavy San Jose a hned skóroval. Gólem v 57. minutě uzavřel výhru Sharks nad Torontem 6:2.

Alespoň bod zachránil St.Louis obránce Roman Polák. Ve třetí třetině vyrovnal stav utkání s Dallasem na 2:2, hosté ale nakonec rozhodli v prodloužení o výhře 3:2.

Poprvé od 20. ledna se dostal do branky Detroitu Petr Mrázek. Vítězství se ale nedočkal. Red Wings prohráli v Columbusu 1:4, když nezvládli poslední desetiminutovku zápasu, ve které třikrát inkasovali.

NHL:

Philadelphia - New Jersey 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 21. Grossmann (Voráček) - 8. Zajac (Jágr), 48. Jágr (Židlický). Střely na branku: 31:26. Diváci: 19.967.

Florida - Phoenix 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 49. Pirri - 18. Ribeiro (Vrbata), 30. Ekman-Larsson (Vrbata), 46. Vrbata. Střely na branku: 32:26. Diváci: 12.211.

Carolina - NY Rangers 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 21. Tlustý, 39. J. Staal (Tlustý), 55. Lindholm - 25. Klein. Střely na branku: 35:25. Diváci: 15.667.

St. Louis - Dallas 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 14. Pietrangelo, 46. Polák - 20. Sceviour, 43. Roussel, 64. Jamie Benn. Střely na branku: 30:30. Diváci: 16.763.

San Jose - Toronto 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Branky: 29. a 45. Pavelski, 4. Vlasic, 12. Burns, 27. Wingels, 57. Havlát - 5. a 55. Gardiner. Střely na branku: 48:21. Diváci: 17.562.

Columbus - Detroit 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky: 16. Foligno, 51. Jenner, 51. Dubinsky, 56. MacKenzie - 11. Dekeyser. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 37 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 89,2 procenta. Střely na branku: 37:40. Diváci: 14.330.

Pittsburgh - Washington 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 17. J. Jokinen, 55. Crosby. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18.646.

Buffalo - Nashville 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 3. Stafford - 18. Spaling, 24. Weber, 28. C. Smith, 59. Gaustad. Střely na branku: 25:24. Diváci: 18.659.

Minnesota - Edmonton 3:4 po sam. nájezdech (3:1, 0:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 12. Parise, 14. Spurgeon, 16. Pominville - 17. Petry, 52. Perron, 56. Eberle, rozh. nájezd Hall. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18.650.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít