Soutěž Ježkovo peklo opět prověřila všestranné schopnosti dobrovolných hasičů

Dlouhou a náročnou noc za sebou má 14 sborů dobrovolných hasičů z Vysočiny. Šestý ročník soutěže Ježkovo peklo opět prověřil, kam až jsou schopni zajít, jak fyzicky, tak duševně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soutěž dobrovolných hasičů v extrémních podmínkách | Foto: Olga Štrejbarová

Během noci zvládli 14 extrémních disciplín, mezi kterými bylo například hledání katapultovaného pilota, nebo dítěte ztraceného v zakouřeném černém podzemí.

Z jihlavského podzemí se ozývá simulovaný pláč malého ztraceného dítěte. Úkol je jasný: najít ho a zachránit.

Rozhodčí dal pokyny na jednom ze čtrnácti stanovišť. Na těch se čtrnáct jednotek sborů dobrovolných hasičů průběžně střídá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šestý ročník soutěže Ježkovo peklo sledovala Olga Štrejbarová

„Nejnáročnější úkol? Asi obíhání rybníka,“ sděluje své bezprostřední pocity v začátku soutěže dobrovolný hasič Zdeněk Talpa z Vysokých Studnic.

Právě se chystá do jihlavského kanálu hledat nebezpečný materiál.

Na velkoberanovském rybníku dostali hasiči v červených deskách podklady pro další disciplínu.

„Každý dostal lísteček a jel na jiné stanoviště. Tam jim teprve řekneme, co mají udělat. Všechny soutěže jsou dělané tak, aby jim stačila výbava auta,“ říká rozhodčí Martin Smejkal.

Plno práce má i jeden z dvou hlavních organizátorů - Miloš Musil. Ten ale právě chystá pro mužei v terénu horký čaj v kulturním domě ve Velkém Beranově.

„Dobrovolní hasiči stejně jako profesionálové mají výcvikový rok. Požárů a mimořádných událostí je čím dále více. Musíme se učit a prověřovat, včetně fyzické kondice,“ připomněl.

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme