Od 1. května 2025 se mění pravidla pro placení rozhlasového poplatku. Více informací zde.

Na Ukrajinu se z Prahy vracejí první dva pacienti. Léčili se ze zranění z nedávných střetů

První dva ukrajinští pacienti, kteří si v pražském Motole léčili zranění z nedávných demonstrací, se vrátí zpět na Ukrajinu. Do Prahy přiletěli armádním letounem v rámci humanitárního programu Medevac. Domů už poletí běžnou linkou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fakultní nemocnice Motol

Fakultní nemocnice Motol | Foto: Filip Jandourek

Oba pacienti se léčili ve Fakultní nemocnici Motol od 27. února. Jeden byl na chirurgické klinice, druhý na klinice otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku.

V Česku stále zůstává dalších 36 ukrajinských pacientů.

V rámci humanitárního programu Medevac Česká republika přivezla z Ukrajiny armádními letouny 27. února 27 pacientů a 6. března dalších 11.

Na letištní ploše čekaly na přílet Airbusu sanitky | Foto: ČTK

Evropská unie schválila sankce vůči 21 představitelům Ruska a Krymu

Číst článek

Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme