V největší armádní korupční aféře uložil soud další podmíněné tresty

Krajský soud v Českých Budějovicích uložil dnes za zmanipulování armádních zakázek další podmíněné tresty. Devíti lidem udělil tříleté podmíněné tresty a pokutu od 50 tisíc do čtvrt milionu korun. Obžalovaní údajně zmanipulovali tendry Vojenské ubytovací a stavební správy za zhruba 330 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní zástupce Barnabáš Liška | Foto: ČTK

V největší armádní korupční aféře bylo celkem obžalováno 52 lidí. Soud už tento týden uložil 18 lidem podmíněné tresty od dvou do tří let a dva zprostil obžaloby. Také dnes byl jeden z obžalovaných osvobozen.

„Míra zavinění tohoto obžalovaného byla skutečně malá. Jeho jednání bylo vysloveně okrajové. A v podstatě i on doznával svoje jednání, soud rozhodl spravedlivě,“ vysvětlil důvod osvobození státní zástupce Barnabáš Liška.

Rozsudky nejsou pravomocné a obžalovaní se proti nim mohou odvolat.

Soud zatím udělil 27 podmíněných trestů, osvobozeni byli celkem 3 obžalovaní. Další rozsudky zazní v příštím týdnu.

V celé kauze tendrů Vojenské ubytovací a stavební zprávy bylo obžalováno 52 lidí. Mezi nimi bylo 11 bývalých zaměstnanců ministerstva obrany, 38 podnikatelů, dva notáři a jeden advokát.

Romana Lehmannová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme