Na stadion je možné projít s cizím lístkem, klub Bohemians to prověří

Projít na jeden z nejstřeženějších fotbalových zápasů s vlastní občankou a cizím lístkem není problém, dokonce ani pronést tam bez souhlasu pořadatele rozhlasovou techniku, zjistili reportéři Radiožurnálu. Ti na zápase první fotbalové ligy mezi Bohemians 1905 a Ostravou v Praze ověřovali, jak fungují zpřísněná bezpečnostní opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Bohemians a Ostravy budou mít těžší přístup ke vstupenkám na páteční utkání | Zdroj: ČTK

Vstup na občanku a kontrola jména na vstupence měla zabránit podobným výtržnostem jako před týdnem při souboji Baníku se Spartou. Fanoušci tehdy napadali policisty i diváky a demolovali stadion.

Tiskový mluvčí klubu Bohemians 1905 Tomáš Mutínský řekl, že případ jiného jména na vstupence prověří. Opatření ale i přes zjištění Radiožurnálu hodnotí kladně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o případu shrnula ve Víkendovém odpoledním radiožurnálu Lenka Jansová

„Jsme rádi, že se na stadionu nic nestalo. Veškerá bezpečností opatření, která tomu předcházela, byla nadstandardní na českou ligu, a to v domácím i hostujícím sektoru. Takže jsme rádi, že především tomu jsme zamezili,“ vysvětlil.

Bezpečnostní manažer fotbalového svazu Martin Synecký uvedl, že konkrétní případ komentovat nebude. Předkládání občanek a lístků by se podle něj mělo časem ještě zdokonalit tak, aby se fanoušci odbavovali na stadionech rychleji.

„Je to úplně stejné, jako kdyby ty své osobní údaje předali pro potřeby datové karty, přes kterou by do budoucna mohli chodit na stadiony. Tyto karty se jasně prokazují v zahraničí a vstup na stadion výrazně urychlují,“ popisuje.

Na fotbalový zápas se vydal s lístkem na cizí jméno, prošel bez problémů

Číst článek

Martin Synecký navíc dodává, že by se měl znemožnit přístup na stadion lidem, kteří se opakovaně dopouští výtržností.

Lenka Jansová, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme