Žádné z trosek nalezených v Indickém oceánu nepocházejí ze ztraceného letadla, pátrání pokračuje

V klidnějším počasí pokračuje už 24. den hledání ztraceného letadla malajsijských aerolinií. Zatím žádné z trosek nalezených v oceánu západně od Austrálie podle všeho z pohřešovaného stroje nepocházejí. S posledními výsledky pátrání seznamují malajsijské úřady veřejnost i příbuzné cestujících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do pátrání po letadle malajsijských aerolinií se zapojili i vojáci Jižní Koreje | Zdroj: Reuters

V Indickém oceánu jsou už čtvrtý týden nasazeny pátrací týmy ze šesti zemí. V současné době pátrá v oceánu devět letadel a jedenáct lodí, na jedné z nich i speciální podmořské zařízení.

I přesto ale zatím nenašly žádný hmatatelný důkaz, že letadlo s 239 pasažéry na palubě spadlo do Indického oceánu – tedy žádné trosky stroje nebo těla obětí.

Pátrání po ztraceném letadle v Indickém oceánu pokračuje 4. týden, stále neúspěšně

Číst článek

Podle malajsijského ministra dopravy a obrany Hišamudína Husajna je nejdůležitější objevit černou skříňku, která mnohé vysvětlí:

„Většina otázek může být zodpovězena poté, co se najde černá skříňka, ale čas běží a stejně tak se vybíjí vysílač, který by ji pomohl v Indickém oceánu najít.“

Asi dvě desítky čínských příbuzných přiletěly včera do Kuala Lumpuru, kde se setkaly s malajsijským premiérem a ministrem obrany a dopravy. Malajsijskou vládu na setkání nařkly z podávání zavádějících informací.

Malajsijský ministra dopravy a obrany Hishammuddin Hussein slibuje pokračování v pátrání po ztraceném letadle | Foto: Reuters

Číňané věří, že v Malajsii získají více informací k pátrání a celému případu než v Pekingu, kde byli v podstatě uzavřeni v hotelu od počátku pátrání.

V Malajsii je vláda ale opět umístila do exkluzivního resortu, vzdáleného desítky kilometrů od centra města a novinářů, kde jsou pod ochranou policie. Setkání s nimi je tak pro média velmi obtížné.

Na neschopnost malajsijské vlády si stěžují ale nejen Číňané a zahraničí, kritičtí jsou i někteří místní lidé. Vládu kritizují za to, že nepodává přesné informace. Pátrání údajně vede neprofesionálně. Podle většiny je to dáno tím, že současná vláda je neschopná a zkorumpovaná.

Malajsijci kritizují vládu. Prý nezvládla situaci kolem ztraceného letadla

Číst článek

Pátrání po zmizelém malajsijském letadle - použité technologie | Foto: ČTK

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme