Při bombovém útoku v Káhiře zahynuli dva lidé, deset bylo zraněno

Tři exploze v Káhiře zabily nejméně dva lidi a dalších deset zranily. První dva výbuchy mířily na stanoviště policie a o život při nich přišel policejní důstojník. Třetí nálož pak vybuchla po dvou hodinách a zabila jednoho z civilistů, kteří se na místě neštěstí sešli. Nálože byly umístěné mezi stromy a pachatelé je odpálili dálkovým ovládáním.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo exploze v Káhiře. Po výbuchu tří náloží zahynuli dva lidé a deset bylo zraněno. 2. 4. 2014

Místo exploze v Káhiře. Po výbuchu tří náloží zahynuli dva lidé a deset bylo zraněno. 2. 4. 2014 | Zdroj: Reuters

„Když jsme společně s policisty vešli do tovární haly, našli jsme tam 40 barelů trinitrotoluenu. Některé byly půl metru vysoké, některé metr. Viděl jsem to na vlastní oči," říká svědek policejní razie po jednom z předchozích útoků v Egyptě.

Nález výbušnin svědčí o organizované činnosti, policii se ale konkrétní pachatele vypátrat nedaří.

Úřady a média bez důkazů obviňují z útoků Muslimské bratrstvo. Maskovaní útočníci střílí na policisty obvykle z jedoucího motocyklu, kladení náloží je méně časté.

Od loňského léta zemřely při útocích v Egyptě stovky policistů.

Štěpán Macháček, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme