Nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji klesla ve všech okresech

Počet lidí bez práce v Česku v březnu mírně klesl. Oproti únorovým 8,6 procenta se nezaměstnanost snížila na 8,3 procenta. V Moravskoslezském kraji podíl nezaměstnaných klesl o dvě desetiny na 10,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Úřad práce ČR.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce | Foto: Filip Jandourek

Podle aktuálních údajů Úřadu práce ČR ubylo v Moravskoslezském kraji v březnu přesně 1782 nezaměstnaných. Práci na konci měsíce nemělo v kraji 91 837 lidí.

Nejvíce uchazečů ubylo z evidence úřadu práce na Opavsku, přesně 418 lidí. Podíl nezaměstnaných tam klesl o 0,3 procentního bodu na 9,2 procenta.

Klesl také podíl nezaměstnaných na Bruntálsku, o půl procentního bodu. V okrese je ale stále nejvyšší nezaměstnanost v Česku, činí 14,5 procenta.

V březnu se v kraji také zvýšil počet volných pracovních míst. S výjimkou Frýdecko-Místecka přibylo dohromady ve všech okresech Moravskoslezského kraje více než 700 nových pracovních příležitostí.

I když toto číslo roste už tři měsíce, nabídka pro nezaměstnané je stále velmi malá.

Březnová míra nezaměstnanosti v českých okresech | Foto: ČTK

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme