Brno nabízí turistům gastroprocházky, uvidí vyhlášené podniky a ochutnají místní speciality

Po brněnských podnicích s osobitou atmosférou bude turisty i místní ode dneška provázet Turistické informační centrum. Netradiční gastroprocházky povedou populárními místy, o kterých se v průvodních nepíše a které si zasvěcení Brňané nechávají pro sebe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slepičí polévka | Foto: jules

Během tří a půl hodinové túry se zájemci budou učit i ochutnávat. Gastro nadšenci svlaží hrdlo pivem z vyhlášené brněnské hospody a žaludek zasytí farmářskou klobásou či kváskovým chlebem.

„V průběhu sedmi zastávek se lidé dozvědí něco o přípravě kávy, kterou samozřejmě i ochutnají. Potom se zajde do vintage baru, kde je na ochutnání řada domácích sladkostí a slaností,“ přibližuje podobu gastroprocházky Eva Formánková z Turistického informačního centra.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak budou vypadat brněnské gastroprocházky, zjišťovala Vanda Skácalová

Okusit můžou i polévku z lokálního masa nebo zeleniny, říká vedoucí bistra, které je jednou ze zastávek procházky.

„Naše bistro může nabídnout jídla, které jsou z těch nejlepších sezónních lokálních surovin, a to především v biokvalitě a nebo z farmářských trhů,“ dodává vedoucí bistra.

Vycházka je zakončena ve vinném sklípku, kde proběhne menší degustace jihomoravských odrůd vína.

Anna Kottová, Vanda Skácalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme