Plavec Michael Phelps se vrací, závodit bude už v dubnu

Nejúspěšnější olympionik v historii, americký plavec Michael Phelps se necelé dva roky po ukončení kariéry vrací k závodění. Jeho dubnový start potvrdila americká plavecká federace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Phelps, držitel několika rekordů v plavání | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0, Karen Blaha

Prvních soutěží se osmadvacetiletý Michael Phelps zúčastní na konci dubna v arizonském městě. Závod poplave poprvé od olympijských her v Londýně v roce 2012.

Phelps původně skončil s plaváním, protože ztratil motivaci a cítil na odchod ideální věk, jenže loni na podzim začal opět trénovat a zapojil se do antidopingového programu amerických sportovců. Tím poprvé oživil spekulace o návratu.

Aby mohl znovu závodit, musel od podzimu počkat podle pravidel antidopingové agentury USA půl roku. Lhůta uplynula a národní federace dnes potvrdila jeho start na mítinku v Mese od 24. do 26. dubna.

Jeho hlavní motivací jsou podle všeho mistrovství světa za rok v Rusku a rok nato olympijské hry v Riu de Janeiro.

Phelps se loučil po předloňských hrách v Londýně, kde vybojoval čtyři zlaté a dvě stříbrné medaile. Z OH vlastní celkem 22 medailí včetně 18 zlatých, je také držitelem řady rekordů a ocenění.

ČTK, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme